Vaata peasisu

Kestlikkuse konverents Roheline Laine tuleb taas!  

EASi ja KredExi ühendasutus
27. veebruar 2024
4 min

Kas roheregulatsioonid ajavad pea sassi? Sellisel juhul on meil teile lahendus: kestlikkuse teemaline tasuta ärikonverents Roheline Laine tuleb taas! Jagame mõtteid, kuidas kohaneda ja roheregulatsioonide keskel pea selgena hoida. Toome kokku Eesti parima teooria, praktika ja rahvusvahelise vaate kestliku ettevõtluse teemadel. Võrreldes varasemate aastatega on üritus sel aastal kolmepäevane – 8. ja 9. aprillil toimuvad kõrvalüritused sündmusturundajatele ning rõiva- ja disainiettevõtjatele ning laiem põhiprogramm 10. aprillil Kai kunstikeskuses. Konverents on ka veebist jälgitav.  

EASi ja KredExi ühendasutuse rohevaldkonna teenuste teemajuht Anet Adamson selgitab, miks tasub konverentsil osaleda:  

Kellele Roheline Laine on suunatud? 

Kuna viimaste aastate keskkonnateemalised uudised, aktsioonid ja olulisi muudatusi kaasa toonud regulatsioonid näitavad selgelt, et kestlikkus on globaalselt ning kodumaal järjest olulisem, siis ei jää teemast puutumata ka ettevõtluskeskkond. Ettevõtetega suheldes tõuseb aina sagedamini pinnale hägusus roheregulatsioonide ja -reformi teemadel. Kõik teavad, et sogases vees peetakse suuri kalu, kuid see nõuab kindlakäelist juhtimist ja tugevat strateegiat. Roheline Laine aitab sel aastal atra seada eeskätt väike- ja keskmise suurusega ettevõtetel, teemavalikuid tehes oleme lähtunud peamiselt töötleva tööstuse ettevõtluse harul.  

Mis on sel aastal fookuses? 

Fookusvaldkondi on sel aastal lausa kolm, mis tuleneb kõrval- ja peaürituse sihtgruppidest. Seetõttu võib öelda, et Rohelise Laine konverentsi esimene päev seab sihiku jätkusuutlikule rõiva- ja disainivaldkonnale. Konverentsi teisel päeval on fookus üritusturunduse ja sündmuste korralduse valdkonna jätkusuutlikkusel. Kolmas päev ehk põhipäev keskendub roheregulatsioonidele, mis puudutab pea igat ettevõtjat juba täna. Fookusteemade hulgas käsitleme teiste seas näiteks palju kõneainet pakkunud kliimaseadust, kestlikkusaruandlust, roheväidete direktiivi temaatikat, tööstussümbioosi võimalikkust Eestis, tarbijate seisukohti ja palju muud olulist, mille suunas üks vastutustundlik ja konkurentsivõimeline ettevõte juba täna tegutsema peaks.  

Lisaks pealava ettekannetele toimuvad kolmapäeval Kai Kunstikeskuses konverentsikülalistele praktilised kõrvalüritused: 

  1. Individuaalsed nõustamised kahel suunal – ekspordinõunikud ja EASi toetusmeetmed. Terve päeva vältel toimuvad kohapeal individuaalsed nõustamised vastavalt ettevõtte vajadustele ja soovidele. Näiteks kui ettevõtet huvitab rohetoetus, saab ta nõustamissoovi märkida registreerimisankeedis ja tulla tasuta individuaalsele nõustamisele. 
  1. Kolmikpööret toetavad toetused ja teenused – ehk InnoBoost. Selle raames tutvustatakse ettevõtetele äriarenduseks olulisi programme, intellektuaalomandi nõustamisega ja rahvusvahelise rahastusega seonduvat ja lavale on oodata ka Keskkonnainvesteeringute Keskuse ja Rohetiigri esindajad tutvustamaks võimalusi kestlikkuse osas tegevusi võimendada. 

Kas sa saad kergitada natuke saladuskatet, kes on sel aastal esinejad? 

Esinejate nimekiri on pikk. Ja seda lihtsal põhjusel – valisime sel aastal konverentsi korralduses suunaks teha lühikesi ning sisutihedaid ettekandeid ja vestlusi, et konverentsikülastajatele teemade laia ampluaad kohale tuua, sest peame mõistma, et kestlikkus tervikuna on väga lai. Esinejate hulka on teadlikult valitud inspireerivaid ettevõtjaid, keskkonnaspetsialiste, riigiametnikke ja oma valdkonna eksperte. Valdkonnas tegutsejad ilmselt mõistavad hästi, et kõik nimetatud lülid on olulised muutuste ellukutsumiseks ja elus hoidmiseks. Kõik huvilised saavad esinejatega tutvust teha Roheline Laine konverentsi lehel, mis täieneb pidevalt. Märkida tasub esinejate kõrval ka päevajuhte, kelleks on Adeele Jaago, Raimo Matvere ja Andreas Melts, kes igaüks oma päeva heakorra eest vastutavad. Usume, et kõik kolm päeva pakuvad inspireerivaid ja harivaid ettekandeid ning esinejaid. 

Kui palju osalemine maksab ning kuidas ma saan osaleda? 

Konverents on tasuta ja registreerumine on avatud. Kui kõik Kai kunstikeskusesse (teisipäev ja kolmapäev) või Viljandi Pärimusmuusika Aita (esmaspäev) ära ei mahu, on võimalik konverentsi jälgida veebi teel.  

Mida veel võiks välja tuua? 

Me välja ei too otseselt midagi, kogu üritus toimub siseruumides. Küll aga saab iga konverentsikülastaja jätta välja jalgratta, pakume selleks turvalist rattahoidlat.  
Mõõdame juba mitmendat aastat Roheline Laine konverentsi süsiniku jalajälge, mistõttu kutsume kõiki külastajaid tulema üritusele viisil, mis päästab tervist ja säästab loodust. Lisaks liikumisviisi valikule on igal külastajal anda enda panus keskkonnahoiuks ka läbi menüüvaliku. Eelmisele aastale jätkuks loobume ka sel aastal ürituse menüüs lihast ja ehk nii mõnestki teisest toiduainest, mille süsiniku jalajälg on ootamatult suur. On selleks kakao, juust või hoopis kohv? Tule kohale, saa teada ja inspireeru koos teistega! 

Loe lähemalt ja registreeru konverentsile

Jaga postitust

Tagasi üles