Vaata peasisu

Järva, Lääne-Viru, Valga ja Võru maakondade konkurentsivõime tugevdamiseks investeeritakse 19,6 miljonit eurot

EASi ja KredExi ühendasutus
29. august 2016
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatus kinnitas piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetuse Järva, Lääne-Viru, Valga ja Võru maakondade taotluste osas. 1. taotlusvoorus toetatakse 18 projekti elluviimist kogumahus 19,6 miljonit eurot. Kokku esitati taotlusvoorude tähtajaks 33 projekti mahus 36 miljonit eurot.

„Eesmärk on kasvatada Järva, Lääne-Viru, Valga ja Võru piirkonna konkurentsivõimet ning elavdada ettevõtlust,“ ütles riigihalduse minister Arto Aas. „Toetused aitavad kaasajastada linnaruumi, tõsta elukeskkonna atraktiivsust ning soodustada ettevõtjate investeeringuid.“

Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise toetust rahastavad Euroopa Regionaalarengufond ja Euroopa Liit. Toetuse abil on võimalik teha investeeringuid sihtkoha eripära rõhutavate turismiatraktsioonide arendamiseks, ettevõtlusele vajaliku avaliku tugitaristu rajamiseks tööstus- ja ettevõtlusalade juurde, inkubatsiooni- ja tootearendusvõimaluste väljaarendamiseks, linnakeskuse avaliku ruumi ettevõtlusele atraktiivsemaks muutmiseks ning keskuste ja tagamaa vaheliste ühenduste (ühistransport ja kergliiklusteed) arendamiseks. Arendatavate projektide eelvalik on tehtud maakondade poolt ja esitada sai vaid taotlusi, mille tegevused ja objekt sisalduvad piirkondade konkurentsivõime tugevdamise tegevuskavades.

Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetuse abil on muuhulgas võimalik piirkonna jaoks oluliste tõmbekeskuste linnaruumi kaasajastada.  Atraktiivse ja funktsionaalse linnaruumi loomine aktiveerib ka ettevõtteid koonduma arendatud piirkondadesse ning toob kaasa täiendavad erasektori poolsed investeeringud. EASi Regionaalarengukeskuse valdkonnajuhi Marge Sargma sõnul on eriti aktiivselt linnaruumi arendamisse panustanud Kagu-Eesti maakonnad, kus käesoleva taotlusvooru vahenditest saavad toetust Võru, Valga ja Tõrva linnasüdamete arendused. Varasemalt on selleks juba toetus eraldatud Põlvale. „Arhitektuurikonkursside abil leitud lahendused toovad piirkonna keskustesse kindlasti märkimisväärse muudatuse. Näiteks, kui Võrus puudus seni sisuliselt üldse linna keskväljak, siis nüüd rajatakse kaasaegne ja avar linnasüda,“ lisas Sargma.

Piirkondade konkurentsivõime tugevdamiseks tehakse investeeringuid ka turismiatraktsioonide arendamiseks. „Üheks heaks näiteks, kuidas ka väljaspool Tallinnat ja Tartut on võimalik luua hästitoimivat ning majanduslikult edukat turismiatraktsiooni, on Vastseliina piiskopilinnus. Isegi nii kaugesse kanti on võimalik tänud headele ideedele ja elamuste pakkumisele külastajaid tuua, “ rääkis EASi regionaalvaldkonna eest vastutav juhatuse liige Sille Talvet.

Esimese taotlusvooru toetatud projektide nimekiri asub siin.

 

Lisainfo:

Marge Sargma
EASi Regionaalarengukeskuse valdkonnajuht
[email protected]
Telefon: +372 6279 733

Jaga postitust

Tagasi üles