Vaata peasisu

Jaapani suurettevõte Rakuten ostis Eestis loodud start-upi Fits.me

EASi ja KredExi ühendasutus
13. juuli 2015
3 min
Pressiteade
13. juuli 2015
 

Jaapani e-kaubandusettevõte Rakuten omandas tehinguga täisosaluse Eesti päritolu virtuaalse proovikabiini teenust pakkuvast ettevõttest Fits.me.

Rakuteni ja Fits.me vahelised läbirääkimised algasid möödunud aasta lõpus, kui Jaapani ettevõtte külastas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kutsel Eestit ning kohtus ka Fits.me juhtkonnaga. Rakuten omandas osaluse teistelt investoritelt, kelleks olid muuhulgas ettevõtte asutajad Heikki Haldre ja Paul Pällin ning Arengufondi investeerimisettevõte SmartCap. E-kaubanduse hiiglase Rakuteni osalus võimaldab Eestist alguse saanud ettevõttel tuntavalt laiendada oma kliendibaasi ja haaret kiiresti kasvavas e-kaubanduse valdkonnas.

EASi välisinvesteeringute keskuse juhi Indrek Pällo sõnul on tehing Eesti jaoks märgilise tähtsusega. “Mul on siiralt hea meel, et EASi tegevuse tulemusena on järjekordne Eesti start-up ettevõte saanud tuule tiibadesse. EASi Jaapani välisesindaja Kosaku Yamaguchi kõrgetasemeliste kontaktide tulemusel on loodud alus Fits.me edasiseks eduks. Ühest küljest aitavad taolised välisinvesteeringud Eesti tehnoloogial maailma vallutada ning teisest küljest on tehingu tulemusena Eestis esindatud maailma suuruselt kolmeteistkümnes e-kaubandusettevõte,“ sõnas Pällo.

Fits.me asutaja Heikki Haldre sõnul on Rakuteni investeering loogiliseks jätkuks Fits.me arengus, võimaldades varajase faasi investoritel investeeringust väljuda ning strateegilisel investoril ettevõtet edasi arendada. „Meie koostöö Rakuteniga sai alguse eelmise aasta novembris, kui EAS korraldas jaapanlastele kohtumised Eesti tehnoloogiaettevõtetega. Koostöö arenes kiiresti edasi, kulmineerudes Fits.me saamisega Rakuteni tütarettevõtteks. Investeering aitab meil oma teenustega veelgi tugevamalt e-kaubanduses kanda kinnitada ning kasutada Rakuteni kogemust meie virtuaalse proovikabiini edasiarendamisel,“ lisas Haldre.

Fits.me pakub virtuaalse proovikabiini teenust, võimaldades juhtivatel rõivabrändidel ja e-kaupmeestel pakkuda oma klientidele personaalset ostukogemust ning mõista paremini klientide vajadusi. Ettevõte annab tööd 60 inimesele, kes töötavad nii ettevõtte Londoni peakorteris kui ka Eesti kolmes arendus- ja tootmistegevusele keskendunud kontoris. Lisainfot leiab ettevõtte koduleheküljelt: www.fits.me

Rakuten on üks maailma juhtivaid e-teenuste ettevõtteid, mis pakub erinevaid nii üksiktarbijatele kui ettevõtetele suunatud teenuseid, sealhulgas e-kaubandus, e-raamatud, transport, pangandus ja palju muud.

Lisainformatsioon:

Heikki Haldre
Tel. 56 611 119
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles