Vaata peasisu

Jaapan ja Eesti kohtusid Jaapani innovatsioonipäeval

EASi ja KredExi ühendasutus
30. mai 2022
3 min
Andrud Oks (Tera Ventures), Tsubasa Yoshito (Enterprise Estonia) vahetamas visiitkaarte Jaapani partneritega.
Pilt: Laura Oks

18. mail, kolm aastat pärast viimast EAS-i ja JETRO ühisüritust pööras Eesti pilgu taas Jaapani poole. Jaapani innovatsioonipäevale kogunesid Eesti ametiasutuste, ettevõtete ja idufirmade eri sektorite esindajad oma Jaapani ametivendadega koostöövõimalusi otsima. Teiste hulgas võeti Tallinnas vastu näiteks Mitsubishi, Marubeni ja Sumitono ning ka mitme linna ja organisatsiooni esindajad. Kõik nad olid huvitatud võimalustest, mida riikide koostöö pakkuda võib, sest senised vastastikused suhted on olnud edukad.

Fukuoka linnavalitsust esindava Yosuke Yasumoru sõnul oli ürituse suurim väärtus see, et ta sai Eesti idufirmade ja teiste Euroopa riikide investoritega vahetult suhelda, nende hulgas vestles ta ka näiteks Jaapani äriühingutega. See oli tema hinnangul hea võimalus Euroopa idufirmadega tutvuda. Jagame üritusel kõlanud põhiideid.

Avasõnad Lauri Lugna
Pilt: Laura Oks

Ettevõtlus on pärast pandeemiat taas õitsele löömas

Jaapani ettevõtted ja investorid mõistavad järjest enam, kuivõrd oluline on innovatsiooni roll järgnevatel aastatel. Pärast pandeemiat on neil viimaks võimalus teiste riikidega kontakte luua ning oma eksperditeadmiste ja tehnoloogiaga soodsaid ja kõiki osapooli rahuldavaid ja arendavaid ärisuhteid otsida.

See on koos taastuva maailmamajanduse ja Eesti ettevõtluse ökosüsteemiga loonud koostöö- ja kasvuvõimalusi ning kõik osapooled kasutavad seda hetke ära.

Üritusel osalejad suhteid loomas
Pilt: Laura Oks

Palju ruumi kasvuks ja sünergialoomeks

Vaatamata riikidevahelisele vahemaale on Jaapani ja Eesti kultuuril ja inimestel palju ühiseid väärtuseid ja huvisid. Eesti ettevõtluskeskkond, konkurentsivõime ja e-riigi kuvand on Jaapani aktsionäridele väga atraktiivsed.

Edasiseks majanduskasvuks tuleb ärilisi ja institutsionaalseid suhteid tugevdada ja kokkusaamisel tuli välja, et selle eesmärgi saavutamiseks on palju võimalusi. Jaapani turg võib olla ettevõtluse laiendamiseks ideaalne sihtkoht, sest Eesti ettevõtetel on teadmisi ja potentsiaali ning Jaapanil majanduslikke vahendeid, et koostööst kujuneks välja parim võimalik.

Makoto Iwai (NGK Europe), Hiroshi Nerima (Nabtesco) ja Karin Kiviste (Creatomus Solutions OÜ) maitsmas Jaapani saket
Pilt: Laura Oks

Rõhk digitaliseerimisel ja rohepöördel

Jaapan liigub innovatsiooni ja tehnoloogia abil jätkusuutlikuma ühiskonna ja parema elukvaliteedi poole. Eesti eesmärgid on selliste arenguideedega kooskõlas, mis tähendab, et nendes valdkondades on küllaldaselt koostööruumi.

Sai selgeks, et Eestil on suutlikkust rohetehnoloogiat eksportida ja et me näeme rohepööret kui võimalust. Mõlema riigi osalejad toonitasid, et jätkusuutlikkus ja digitaliseerimine käivad käsikäes ning viivad meid edasi parema tuleviku poole.

Kui tegutsete või otsite võimalusi Jaapani turule sisenemiseks, võta meiega ühendust . Aitame turuinfo ja analüüsiga ning korraldame kasulikke seminare, et tuua värskeim turuinfo kõigi huvilisteni.

Tsubasa Yoshito
EASi Aasia keskuse Jaapani projektijuht
[email protected]
+372 627 9418

Carolina Valdés-Hevia Le Lanchon

EASi Aasia keskuse Jaapani ekspordinõunik
[email protected]
+372 55610850

Jaga postitust

Tagasi üles