Vaata peasisu

IT-ettevõtjad näevad Araabia Ühendemiraatides häid ärivõimalusi

EASi ja KredExi ühendasutus
1. juuni 2021
2 min

Eelmisel nädalal toimus kõrgetasemeline visiit Araabia Ühendemiraatidesse (AÜE), mille eesmärk oli tutvustada Eesti kogemust e-valitsuse parimate tavade juurutamisel ning otsida meie infotehnoloogiaettevõtetele võimalusi edaspidiseks koostööks.

“2021 on Dubai EXPO aasta. Meie jaoks ei tähenda see mitte ainult kuus kuud kestvat näitust paviljonis, vaid oleme alustanud meie ettevõtluse tutvustamist läbi kõrgetasemeliste visiitide juba nüüd ning sihistatud tegevused Pärsia lahe regioonis jätkuvad kindlasti ka peale Dubai EXPOt. See kõrgetasemeline visiit on heaks näiteks, kuidas riik ja erasektor suudavad rohkem, kui jõud ühendada,” ütles EASi AÜE ekspordinõunik Ege Devon.


Visiidil osalenud Cybernetica tegevjuhi Oliver Väärtnõu sõnul on AÜE ning pea kõik sealsed emiraadid võtnud digitaliseerimise väga tugevalt agendasse ning Eesti renomee digiriigina on seal väga tugev. “Me kindlasti ei saa eeldada, et nad meie mudeli üks-ühele üle võtavad, kuid meil on võimalus pakkuda sinna enda kogemust, enda lahendusi kohandatuna kohalikele oludele. Kuna tegemist on maailma ühe rikkaima regiooniga, siis otseloomulikult ostetakse parimat lahendust, parimat kliendisuhet ning parimat toodet – seda mida teistel ei ole,” selgitas Väärtnõu.

Tema sõnul näeb Cybernetica sealses regioonis tugevat potentsiaali ning seda tõestavad juba nende olemasolevad referentsid (näiteks Jebel Ali sadama raadiosidesüsteemi väljaarendamine), millele tuginedes on tulevikus kindlasti toekam enda jalajälge kasvatada.

Nortali Lähis-Ida müügidirektori Artur Assori sõnul näitasid kõrgetasemelised kohtumised, et Eestil ja AÜE-l on digitaliseerimise ja innovatsiooni osas sarnased ambitsioonid ja häid koostöökohti. “Meil on Nortalis äärmiselt hea meel näha kõrgeimat tunnustust nii Eesti kui ka Nortali saavutustele ja edule piirkonnas ning kogu maailmas. Oleme kindlad, et Eesti delegatsioonide visiit aitab Nortalil sidemeid tugevdada ja piirkonnas veelgi edasi liikuda,” võttis Assor visiidi kokku.

Visiidi korraldasid Eesti saatkond Araabia Ühendemiraatides ja EASi Dubai esindus. Rohkem infot leiad Välisministeeriumi pressiteatest.

Jaga postitust

Tagasi üles