Vaata peasisu

Innovatsiooni- ja arendusosak elavdab ettevõtluse ja teaduse koostööd

EASi ja KredExi ühendasutus
25. november 2015
2 min

25. november 2015

Täna, 25. novembril avas EAS taotluste esitamiseks innovatsiooni- ja arendusosakud ettevõtjatele. Osakud on mõeldud ettevõtete ning teadus- ja arendusasutuste vaheliste kontaktide loomiseks ning koostöö elavdamiseks.

2012. aastal läbi viidud uuringust selgus, et vaid 4,2% küsitletud ettevõtetest ja ülikoolidest olid omavahel koostööd teinud. 2014. aastal läbi viidud uuring tõi aga esile, et 50% ettevõtetest, kes osakuid kasutasid jätkasid ka edaspidi koostööd oma arenduspartneriga.

EASi ettevõtluse ja ekspordikeskuse direktor Tea Danilov tõdes, et ettevõtted seisavad sageli silmitsi probleemidega toote- või teenuse arendamisel. „Tihtilugu ei oska ettevõtted ise eesseisvat probleemi lahendada ning seetõttu võibki hea arendusmõte soiku jääda. Innovatsiooniosakud on mõeldud ettevõtetele esimese koostöökogemuse saamiseks ülikoolide, laborite või teiste arendusteenuse pakkujatega. Loodetavasti on sellest esimesest sammust piisavalt palju kasu, et edaspidi leiab ettevõtja tee õige partneri juurde juba ilma toetuseta,“ selgitas Danilov.

Tea Danilov rõhutas, et kuna innovatsiooni- ja arendusosakud on ettevõtte jaoks ühekordsed, siis tuleks projekti arendusidee väga põhjalikult läbi mõelda.Ta lisas, et ellu viidavad tegevused peavad olema uuenduslikud ning soodustama ettevõtte äriprotsesside arendust.

Innovatsiooni- ja arendusosakud on suunatud väikese- ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Innovatsiooniosaku eesmärk on esmakordsete kontaktide loomise soodustamine. Arendusosaku eesmärk on soodustada jätkukoostööd ettevõtte arenduspartneritega, mille tulemusena panustatakse uue toote, teenuse või tehnoloogia valmimisse.

Osakute eelarve on kokku 10 miljonit eurot, millest innovatsiooniosak moodustab 4 miljonit ja arendusosak 6 miljonit eurot. Innovatsiooniosaku toetus on kuni 4000 eurot ettevõtte kohta ning toetuse määr kuni 80% projekti maksumusest. Arendusosaku toetus on kuni 20 000 eurot ettevõtte kohta ja toetuse määr kuni 70% projekti maksumusest.

Taotlusi saab esitada alates 25. novembrist jooksvalt läbi EASi e-teeninduse.

Innovatsiooni- ja arendusosakuid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Lisainfo: innovatsiooniosaku kohta leiab siit ja arendusosaku kohta siit

Jaga postitust

Tagasi üles