Vaata peasisu

Indias toimub märtsi lõpus üks piirkonna suurimaid tehnoloogiamesse

EASi ja KredExi ühendasutus
1. veebruar 2022
2 min

India poole tasub pilke heita Eesti tehnoloogiafirmadel, kes otsivad uusi võimalusi avatud ja kasvule suunatud turul, et saada osa riigi enneolematust tehnoloogiatööstuse tõusulainest. Selleks on sobivaim võimalus 23.-25. märtsini toimuv hübriidmess Convergence Expo 2022, mis hõlmab endas kogu tehnoloogiaspektrit alates telekomi- ja mobiilitööstusest kuni digitaalse meedia, äritarkvara ja liitreaalsuseni.

Eesti IT-ettevõtte Helmes partneri Kristi Pooli sõnul on India riik, kus suuremal osal maailma suurfirmadest on IT-arenduskeskused.

“Samas otsivad paljud Indias asuvad rahvusvahelised ettevõtted koostööpartnereid Baltimaadest ja Skandinaaviast. Aeg-ajalt on EASi India esindajad vahendanud meile selliseid kontaktiotsinguid ning need on osutunud vägagi paljulubavateks, võimaldades meil esitleda oma väärtuspakkumist ka kaugemal tegutsevatele ettevõtetele,” märgib Pool.

Indias on kanda kinnitanud juba mitmed Eesti tehnoloogiaettevõtted

Eelmisel aastal sisenesid India tehnoloogiaturule ka mitmed teised Eesti ettevõtted, nende seas näiteks Tutor.ID, mis arendab koostöös Techno India Groupiga eraõppe ja järeleaitamistundide platvormi. Lisaks käivitas Indias oma platvormi ka moetoodete virtuaalturg Yaga.

Integreeritud telemeditsiiniteenuste innovaator Viveo Health teatas oma laienemisest India turule juba 2020. aastal. Ajastus kattus hüppeliselt suurenenud nõudlusega kaugnõustamise osas seoses koroonapandeemia ning laiemalt digitaalsete tervishoiuteenuste trendi tõusulainega.

Eesti ettevõtetele võib Indias terendada märkimisväärne turg, sest seal on väga oodatud Eesti tugevustega seotud lahendused küberjulgeoleku, e-valitsemise, tehisintellekti, e-kaubanduse, finantstehnoloogia, hariduslahenduste ning digitaalsete tervishoiuteenuste vallas.

India tehnoloogiaturg on üks maailma kiiremini kasvavaid

Indias on esile kerkimas arvestatav hulk kiiresti arenevaid innovatiivseid ettevõtteid, kes lõikavad kasu tugevatelt partnerlussuhetelt ning avaliku infrastruktuuri arengu vundamendilt. See aitabki Indial kujuneda Euroopa ettevõtete jaoks väga atraktiivseks investeeringute sihtkohaks.

Käesoleva aasta jaanuari lõpu seisuga on Indias sündinud juba 85 ükssarvikut, mille koguväärtuseks loetakse 288 miljardit dollarit. Ükssarvikuid leidub väga paljudes valdkondades, alates e-kaubandusest, finantstehnoloogiast, haridustehnoloogiast ja kullerteenustest kuni liikuvusega seotud lahendusteni. Samuti on kiiret kasvu märgata ka tarkvarateenuste segmendis, mängunduses, logistikas, biotehnoloogias ja ravimitööstuses. Internetikasutuse levik ja sektorite laiem areng on aidanud kaasa ka kõikvõimalike tarbekaupade müügimahtude kiirele kasvule.

Lisainfo saamiseks India turu võimaluste ning märtsis toimuva Convergence Expo kohta võtke palun ühendust meie ekspertidega – Grace Nathaniel  [email protected] ja Vinod Basliyal  [email protected]

 

 

Jaga postitust

Tagasi üles