Vaata peasisu

India turg peibutab kiiresti kasvava jõuka keskklassiga

EASi ja KredExi ühendasutus
28. veebruar 2020
3 min

Meeletu suuruse ning äripotentsiaaliga India turust oleme varemgi kirjutanud, kuid selle eksootilise turu kohta ei liigu väga tihti asjakohast infot, mistõttu on värskenduseks hea mõningaid fakte India majanduse kohta meelde tuletada.

See areneva turumajandusega riik on nominaalse SKP arvestuses maailmas viiendaks suurima majandusega ning ostujõupariteedi osas koguni kolmandal kohal. Tarbimismahu osas oodatakse aastaks 2025 nõudluse kasvu 4 triljoni dollarini ning aastal 2040 võiks India PwC hinnangul koguni mööduda USAst ostujõupariteedi osas. Juba täna on Indias üle 20 tuhande multimiljonäri ja 118 miljardäri, India rikkaim linn Mumbai on maailma arvestuses jõukuselt üheksandal kohal.

Allikas: Statistikaamet

Sissetulekud on kasvanud mitte vaid ülirikaste jaoks, vaid ka väga arvuka keskklassi jaoks, nii on India jõudnud maailma suurfirmade radarile järgmise tarbimisbuumi tõenäolise keskusena. Üha rohkem tekib enamatele inimestele vabalt kulutatavat raha, mille eest on võimalik soetada luksuskaupu ning muid tooteid väljaspool igapäevaseid esmatarbekaupu.

Nii nagu teistegi arenevate eksporditurgude osas, tasub ka India puhul silmas pidada pikka perspektiivi ning rahulduda madalamate ootustega esimesel 2-5 aastal. Teistel turgudel edu toonud nipid toovad õnne õuele ka Indias, oluline on müüa õigeid tooteid õige hinnaga. Igal juhul tuleb arvestada kahe asjaoluga – kannatlikkus pigem viib sihile ning kohaliku partneri kaasamine India inimhinge mõistmiseks on väga tugevalt soovitatav samm.

Üks peamiseid murekohti välisinvestorite silmis enne India turu poole vaatamist on puudutanud intellektuaalomandit ning seda kaitsvate reeglite kehtimist. Erinevalt mitmest teisest Aasia riigist, on Indias paigas tugev intellektuaalomandit kaitsev regulatsioon ning kohalik õiguskaitsesüsteem seisab kindlalt autoriõiguste kaitsel.

India turg ei ole Eesti ettevõtjate jaoks lihtsamate seas, kuid oma mahu ja võimaluste poolest kindlasti väga atraktiivne. Edu saavutamine eeldab kindlat visiooni ning pidevat panustamist kompetentside arendamisesse, et silmitsi seista võõra kultuuriruumi poolt esitatud väljakutsetega. Tänaseks on Eesti ettevõtjad India turul tegutsemas juba väga paljudes erinevates sektorites, alates traditsioonilistest IT-, puidu- ning masinatööstusest kuni värskemate tulijateni toidu- ja joogitootjate, nutikate linnade, kaitsetööstuse, taastuvenergeetika, mööblitootmise ning keemiasektori esindajate seast.

Kahe riigi vaheline kaubandusbilanss ulatub aastas 172 miljoni dollarini ja on hetkel selgelt Eesti kasuks – Indiast imporditakse siia tekstiili, elektrimasinaid, rauda ja terast, kohvi ja teed ning vürtse. Eestist eksporditakse Indiasse väetiseid, puidumassi, elektrimasinaid ning muud tehnikat.

India valitsusringkondades on Eesti õigustanud oma kuulsust e-riigina, mida tõestavad ka sagedased külaskäigud meie e-Eesti külastuskeskusesse ning kohtumised meie ekspertidega.  IT-alase koostöö potentsiaali näitab ka asjaolu, et mullusel Latitude59 startup-üritusel osales Indiast koguni 10 inkubaatorit ja 13 idufirmat. Eesti e-residentsus on avanud ukse Euroopa Liidu turule vähemalt 2700 India ettevõtja jaoks.

EASi India esinduse ülesandeks on aidata kaasa Eesti ettevõtjate ekspordieesmärkide saavutamisele maailma teiseks suurima rahvaarvuga riigis. Püüame lihtsustada turule sisenemist, leides sobiva kohaliku partneri ning luues kontakte kohalike otsustajatega. Indias toimub palju eksportijatele mõeldud üritusi, võtke meiega ühendust, et saaksime leida just teile sobiva sündmuse – see võiks olla teie esimene samm India turu suunas.

Huvi korral India turu vastu võta palun ühendust:

Vinod Basliyal

Ekspordinõunik

Mob: +91 98108 38190

E-post: [email protected]

Embassy of Estonia in New Delhi

C15, Malcha Marg, Chanakyapuri, 10021; New Delhi, India

Töökeeled: inglise, hindi

Jaga postitust

Tagasi üles