Vaata peasisu

India taastuvenergiavõimsus ületas 100 gigavati piiri

EASi ja KredExi ühendasutus
23. september 2021
2 min

Iga päevaga liigub India lähemale oma eesmärgile luua kestlik riik, tagada majandusareng, parandada energiajulgeolekut ning suurendada ligipääsetavust energiaallikatele. India pingutused roheenergia vallas on kandnud vilja, sest riigi taastuvenergiavõimsus ületas hiljuti 100 gigavati piiri.

India roheenergia dünaamika on liikunud tõusvas joones, eriti kui arvestada riigi kogu elektritootmise mahuks 383,73 gigavatti. Samas on eesmärgid ambitsioonikad – järgmise aasta lõpuks soovitakse taastuvenergia võimsust kasvatada koguni 175 gigavatini ning aastaks 2030 450 gigavatini. See on kahtlemata auauhneim taastuvenergia laienduskava maailmas.

Reostuse vähendamiseks ning Pariisi kliimakõnelustel võetud kohustuste täitmiseks on India välja töötanud terve rea tegevusi, mille hulka kuuluvad etanooli segamine fossiilkütustega, roheliste lahenduste kasutamine liikuvuses, roheliste vesinikuprojektide elluviimine ning laiemalt puhta elektri tootmine. Aastaks 2030 plaanib India vähendada oma süsiniku jalajälge 33-35 protsendi võrra 2005. aasta tasemelt ning kasutada mittefossiilseid kütuseallikaid vähemalt 40% ulatuses elektrinõudluse rahuldamiseks.

Kuigi India heitmete kogus inimese kohta ulatub vaevalt kolmandikuni maailma keskmisest, on see suurriik julgelt üles ehitamas oma roheenergia portfelli. Riiklikult kehtestatud eesmärkide saavutamine mittefossiilsete kütuste kasutamise piiramiseks ja heitmete vähendamiseks on juba käeulatuses.

India kava kahekordistada taastuvenergiavõimsust järgmise aasta jooksul saab tugeva hoo rahvusvahelistelt investoritelt, kes näevad sellel hiigelturul võimalikke riske üles kaaluvat potentsiaali. Prantsuse suurkontserni Total 2,5 miljardi USD suurune investeering Adani Green Energysse on märk sellest, et globaalsed tegijad on pilku heitmas India 1,3 miljardile elektritarbijale, hoolimata elektritootmisettevõtete kuhjuvatest võlakoormatest ning mõnede provintside katsetest taganeda elektrihanke lepingutest. Lisaks Totalile on India energiasektorisse investeerinud ka BP ja Malaisia Petronas, samuti ka Kanada ja Singapuri era- ja pensionifondid.

Vinod Basliyal, EASi välisesindaja Indias

Lisainfo saamiseks India ärivõimaluste ja tulevikutrendide kohta tasub külastada EASi Aasia keskuse kodulehte või võtta ühendust EASi välisesindajaga Indias Vinod Basliyaliga.

Vinod Basliyal
Ekspordinõunik New Dehlis, Indias
E-post: [email protected]

 

Jaga postitust

Tagasi üles