Vaata peasisu

India puiduostjate delegatsioon külastas Eestit

EASi ja KredExi ühendasutus
27. oktoober 2023
2 min

EASi ja KredExi ühendasutus võõrustas 9.–11. oktoobrini India puiduostjaid, et tutvustada sealsetele juhtivatele maaletoojatele ja edasimüüjatele meie puidutooteid ning lahendusi ja asjatundlikkust selles vallas.

Visiidi peamine eesmärk oli näidata India ettevõtetele Eesti puidusektori võimekust ja aidata Eesti ettevõtetel kiiremini leida esinduspartnereid Indias. Delegatsiooni juhtis Kandla Timber Association (KTA), India piirkondlik ühendus, mille sihiks edendada Kandla sadamalinna ja selle lähipiirkondade puidutööstuse arengut. Indiast tuli Eestisse 10 tööstusjuhti, kes käisid kolme päeva jooksul mõneski Eesti tehases ja müügisaalis. Võõrustajateks olid Standwood, Lotus Timber, Thermory, Raitwood, Pinska, Arcwood ja AS Natural, kus India delegatsioonile tutvustati tehnilisi uuendusi puidutöötlemises.

Lisaks korraldati Tartus seminar „Puidutöötlejate võimalused Indias“, et anda ülevaade nii Eesti kui ka India puidu kasutamise suundumustest, võimalustest, innovatsioonist ja disainist. Üritusel tutvustati ka Eesti ekspordi teist olulist osa – jätkusuutlikke puitmaju, mis esindavad nullenergiamajade uut kontseptsiooni. Seminarijärgsel networking’ul oli huvilistel võimalus kohtuda India puiduimportijatega.

India esindaja, Faith Lumberi tegevjuht Prashant Goel kutsus kõiki puiduettevõtteid Indiasse Kandlasse sealse turuga tutvuma. Ta kinnitas, et Eesti tootmismahud ei ole India turu jaoks liiga väikesed. Tema hinnangul võiks Eesti ettevõtted Indiasse eksportida näiteks ristkihtliim- või termotöödeldud puitu. Lõuna-Indias on tema sõnul kasvanud huvi ka puitmajade vastu.

Seminaril esines veel Annika Kadaja Woodhouse Estoniast, kes tõi mh välja sellised faktid, et Eestis on 170 puitmajade ehitamisega seotud ettevõtet, kelle eksport oli 2022. aastal kokku ligi 540 miljonit eurot. Kõige rohkem eksporditi puitmaju Rootsi, järgnesid Saksamaa, Norra, Ühendkuningriik ja Soome. Kõigi Eestis puiduga seotud tootmisettevõtete kogukäive oli aga üle 5 miljardi euro.

Margus Solnson, Eesti saatkonna asejuht Delhis, tutvustas seminaril meie ettevõtetele võimalusi Indias tegutsemiseks. India muutub tema sõnul Eesti jaoks aina olulisemaks partneriks näiteks masinate, teenuste ja elektroonika ekspordis ning praegu ekspordib aktiivselt Indiasse ligikaudu 200 Eesti ettevõtet.

Kandla Timber Associationi delegatsiooni toomisel Eestisse oli suur roll Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidul ning Woodhouse Estonial.

Kui näete oma ettevõtte turuna Indiat, siis pöörduge julgelt meie poole, et saada personaalset juhendamist ja tuge. Aitame Eesti ettevõtteid igal sammul.

Grace Neha Nathaniel

projektijuht (India)

+372 5819 0569
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles