Vaata peasisu

India majanduse edulugu: sündinud on ükssarvikute rekord

EASi ja KredExi ühendasutus
2. juuni 2021
3 min

Käesolev aasta algas India internetimajandusele enneolematu buumiga. Aasta esimese 100 päeva jooksul on vähemalt miljardi dollari vääriliseks hinnatud kümme India ettevõtet. Võrdluseks – terve möödunud aasta saldo oli samuti kümme. Nende hulgas on nii erinevad turuplatsid (ehitusmaterjalidele, tööstusseadmetele ja töömeeste leidmiseks), kui ka näiteks tervishoiu andmete ja analüütika ning e-apteegi teenused. Samuti erinevaid kaubandus- ja suhtlusrakendused.

2021. aasta jooksul oodatakse veel kahe-kolme ükssarviku esiletõusu, seega kerib India ükssarvikute saldo selle aasta jooksul kindlasti üle tosina.

Paljude asutajate, investorite ja teiste turuosaliste jaoks on India üks viimaseid tõeliselt suuri ja kiire kasvuga uue majanduse turge, mida viib edasi globaalne likviidsus ja julged investorid nagu Tiger Global ja Falcon Edge. Neist esimene sulges hiljuti investoritele järjekorras 13. fondi mahuga 6,7 miljardit dollarit, mis on grupi ajaloo suurim.

India ettevõtted vallutavad maailma

Ühe kasvufaasis panustava riskikapitalisti sõnul loovad uued ettevõtted Ameerika Ühendriikides aastas 70-80 miljardi dollari väärtuses likviidsust, samas kui Indias ulatub see määr hetkel 9-10 miljardi dollarini, kuid kasvab lähiaastatel 30 miljardi dollarini aastas.

Jõulise rahastuse toel laienevad need India ükssarvikud üle kogu maailma ning viivad oma tooteid ja teenuseid uutesse kõrgustesse. Tõtt-öelda on India IT-ettevõtete osturalli viimase aasta jooksul omandanud täiesti võrreldamatud mõõtmed, näiteks omandas Tech Mahindra hiljuti 120 miljoni dollari eest USA automaatikateenuseid pilves osutava ettevõtte DigitalOnUs.

Mida tähendab see Eesti jaoks?

Eesti ettevõtted on tuntud oma väga heade toodete ja teenuste poolest ning suudavad suurema vaevata leida võimalusi ärialaseks koostööks või ühisettevõteteks oma India kolleegidega. Avaliku ja erasektori inkubaatoreid koondav kaasahaarav ja interaktiivne vahetusprogramm India ja Eesti idufirmade vahel saaks pakkuda abi ja tuge mõlemale poolele, arendamaks IKT ja nutika linna lahendusi ning tooteid. Vastav idee on juba arendamisel ning loodetavasti saab sellest asja.

Pealegi on Eesti trumbiks kiirele kasvule keskenduv ökosüsteem, mis annab maailmas erinevaid turuvõimalusi otsivatele India ükssarvikutele suurepäraseid võimalusi tootearenduseks ja tegevusmahtude kasvatamiseks.

Millised sektorid peaksid silmad lahti hoidma järgmise suure võimaluse osas?

Finantstehnoloogia, küberturvalisus, e-tervis, e-kommerts, haridustehnoloogia – kõik need sektorid praeguse pandeemia ajal on näidanud eksponentsiaalseid kasvunumbreid. Üks julgustav viide on näiteks Viveo Health, mis on suutnud oma tegevusareaali laiendada ka Indiasse. Eesti tervisetehnoloogiaettevõttel on kavas järgmise kuue jooksul alustada tervisekindlustuse pakkumist sealsel hiigelturul. Tänu partnerlusele Credihealthiga suudavad nad oma platvormi abil ühendada 35 tuhat arsti üle 10 miljoni patsiendiga aastas.

 

Vinod Basliyal

EASi ekspordinõunik Indias
[email protected]
+91 98108 38190

Grace Nathaniel

EASi ekspordinõunik Indias
[email protected]
+372 58190569

Jaga postitust

Tagasi üles