Vaata peasisu

India kaitsetööstuse strateegiline tähtsus julgustab välispartnereid otsima

EASi ja KredExi ühendasutus
20. september 2022
3 min

India kaitsetööstus on riigi majandusele väga oluline sektor, mida ootab tõenäoliselt ees kiire kasv seoses üha süveneva murega riigi julgeoleku pärast. Peamisteks julgeolekualasteks murekohtadeks on jätkuvad territoriaalvaidlused Pakistani ja Hiinaga vastavalt Kashmiri ja kirdes asuva Arunachal Pradeshi osariigi üle.

Kogu maailma kaitsekulutustest moodustab India osa 3,7 protsenti, seega on tegemist maailma kolmandaks suurima militaarinvestoriga. Jõuliselt tärkava vajaduse ja nõudluse tõttu usub India valitsus, et militaarsektor on lähiaastatel üks riigi majanduskasvu ja -arengu põhikomponente. Aastani 2025 oodatakse sektori müügituluks 25 miljardit USA dollarit, mille hulka kuulub ka 5 miljardi dollari väärtuses lennunduse, kosmose- ja kaitsetööstuse toodangu eksporti.

Viimase viie aasta jooksul on Indiast kujunenud üks suurimaid kaitsetehnika importijaid maailmas, et riik suudaks säilitada tehnoloogilise üleoleku oma peamiste rivaalide suhtes, eeskätt Hiina ja Pakistani näitel. India valitsus on ellu kutsunud mitmeid poliitilisi toetusalgatusi oma relvajõudude moderniseerimiseks ja välissõltuvuse vähendamiseks kaitsehangetel, et rohkem kaitsetehnikat valmistataks Indias kohapeal.

Tulekul on B2B kohtumised Eesti tootjate tutvustamiseks India partneritele

India on maailma teiseks suurim kaitsetehnika importija Saudi Araabia järel, riigi osakaal moodustab 9,2 protsenti kogu globaalsest relvastusimpordist. India militaartehnika impordimaht ulatus 2020. aastal 463 miljoni USA dollarini, kuid kerkis järgmisel aastal koguni 469,5 miljoni USA dollari võrra.

Kaitsetööstusega seotud India ettevõtete ainus eesmärk on tugevdada sektorit kaasaegseima ja parima tehnoloogiaga. Suurimateks tegijateks India kaitsetööstuseturul on Hindustan Aeronautics Limited (HAL), Bharat Electronics Limited (BEL), Defense Research and Development Organisation (DRDO), Rostec ning Airbus SE. India valitsuse poolt ellu kutsutud „Make in India“ algatus on loonud mitmeid partnerlussuhteid välismaiste ja kohalike tootjate vahel.

India püüab ka arendada oma kohalikke tootmisvõimekusi ning keskendub kohapeal toodetava kaitsetehnika tootevaliku laiendamisele, et vähendada oma sõltuvust militaartehnika impordist. Riigi valitsus on otsimas uuenduslikke lahendusi riigi julgeoleku tagamiseks läbi iDEX (Innovations for Defense Excellence) platvormi, mis aitab luua sidemeid idufirmade ja militaarasutuste vahel, et koostöös arendada uusi tehnoloogiaid ning tooteid järgmise viie aasta jooksul. EAS korraldab novembris ja detsembris Eesti kaitsetööstuse ettevõtetele nende toetamiseks ja tutvustamiseks Indias virtuaalseid B2B kohtumisi, et luua otsesidemeid võtmepartneritega India kaitsetööstussektoris.

Rohkem infot ürituse kohta ning kandieerimine > virtuaalsed B2B kohtumised kaitse-ja julgeolekusektori ettevõtetele. Teiste antud sihtturgu puudutavate küsimuste korral võta julgelt ühendust meie esindajatega Indias.

Vinod Basliyal
Ekspordinõunik (India)

E-post: [email protected]
Tel: +91 981 08 38 190
Keeled: inglise keel

Grace Neha Nathaniel
Projektijuht (India)

E-post: [email protected]
Tel: +372 5819 0569
Keeled: inglise keel, india keel

Jaga postitust

Tagasi üles