Vaata peasisu

Ideepäevad ja arendusnädalavahetused

EASi ja KredExi ühendasutus
25. september 2018
2 min

EAS on koostöös Teaduspark Tehnopol ga käesoleva aasta algusest viimas läbi Targa Tööstuse ideepäevasid ja arendusnädalavahetusi, mille eesmärk on aidata töösturitel oma ettevõtet muuta nutikamaks. Eestis on oluline tõsta tööstussektoris konkurentsivõimet ja leida ettevõtetes kasutamata potentsiaali muutmaks ärimudeleid targemaks, kuna tööstus on lisandväärtuse loomisel inimese kohta Euroopa Liidu teiste riikidega võrreldes mahajäämuses. Tööstusettevõtete digitaliseerituse taseme tõstmist on võimalik ergutada läbi erinevate osapoolte – tööstuse, IT sektori ja valdkondlike spetsialistide, ühendamise.

Esimene tööstusele ja IT-sektorile suunatud tööstuse digitaliseerimise arendusnädalavahetus toimus selle aasta jaanuaris. Üritusel loodi 48 tunni jooksul töösturite, IT spetsialistide, toote- ja teenusdisainerite ning mentorite poolt 8 uut lahendust, mis aitavad tööstusettevõtetel oma protsesse automatiseerida ja digitaliseerida. Mõnda loodud lahendust on võimalik rakendada lausa tervele sektorile.

8.juunil toimunud Targa Tööstuse ideepäeval mõeldi aga üle 100 osaleja poolt välja uusi lahendusi nii ärimudelitena kui ka tarkade toodetena, mis põhinevad digitaalsete teenuste kombineerimisel olemasolevate füüsiliste toodetega.

Järgmine Targa Tööstuse ideepäev toimub 8. novembril ning arendusnädalavahetus 21.-23. november. Rohkem infot üritustest on leitav peatselt EASi veebi sündmuste kalendrist.

Jaga postitust

Tagasi üles