Idapartnerluse ärifoorum toob Eestisse üle 450 võimaliku äripartneri
26-28. oktoobril toimub Tallinnas Eesti Idapartnerluse Keskuse ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) eestvedamisel Idapartnerluse ärifoorum «Digital Economy: Innovative Platform for Transparent Borderless Business». Ärifoorumist võtab osa üle 450 osaleja, sealhulgas ettevõtjad ja otsustajad idapartnerluse- ja Euroopa Liidu riikidest, kes on huvitatud ärisidemetest ELi riikide ettevõtjatega.
Ärifoorumi fookus – digiühiskond ja innovatsioon – on valitud Eesti kui e-riigi rahvusvahelist mainet, prioriteete ja kompetentse silmas pidades. Eelkõige on osa võtma oodatud rahvusvahelise haardega innovaatilised ettevõtted IT, tootmise ja logistika valdkondadest. Ärifoorum on Eesti eesistumise ametliku programmi üks kaalukaim äri ja majandusega seotud üritus ning osa 24. novembril Brüsselis toimuvast Idapartnerluse tippkohtumisest.
Ärifoorumi avakõneleja on Eesti President Kersti Kaljulaid koos Euroopa Komisjoni Euroopa naabruspoliitika ja laienemisläbirääkimiste voliniku Johannes Hahniga.
Välisministeeriumi idapartnerluse eriesindaja, SA Eesti Idapartnerluse Keskus direktori Jaan Reinholdi sõnul on tegemist Eesti jaoks erakordse võimalusega, mis toob koju kätte nii kõrgetasemelise kontaktvõrgustiku. „Kõikidel meie ettevõtjatel, kellel on soov uurida pinnast laienemiseks idapartnerluse riikidesse, saada taustainfot otseallikatest ja sõlmida uusi kontakte, on see lähiajal kindlasti parim võimalus,“ kinnitas ta.
EAS-i juhatuse esimees Alo Ivask ütles, et Idapartnerluse ärifoorumi eesmärk on arendada piiriüleseid majandussuhteid, avaliku- ja erasektori dialoogi, läbipaistvust ning koostööd EL ja idapartnerluse riikide vahel, pöörates tähelepanu eelkõige väikestele ja keskmistele ettevõtetele. „Ärifoorumil keskendutakse valdkondadele, milles nähakse suurimat koostööperspektiivi partnerriikidega – e-lahendused, logistika ja e-kaubandus, innovaatilised lahendused tööstuses ning rahvusvahelise äritegevuse finantseerimine,“ lisas Ivask.
ELi idapartnerluspoliitika eesmärkide elluviimise ja kahepoolsete suhete arendamise kõrval on EAS-i välisinvesteeringute keskuse Kesk- ja Ida-Euroopa välisesindaja Jaan Heinsoo sõnul eesmärgiks ka toimivate ärisuhete arendamine ning parimate praktikate vahetamine EL ja idapartnerluse riikide ettevõtjate vahel. „Kahtlemata on oluline kasutada võimalust, et tutvustada Eestit kui innovaatilist riiki, soodsat ärikeskkonda ja potentsiaalset välisinvesteeringute sihtkohta idapartnerluse riikide ja Euroopa Liidu ettevõtjatele,“ lisas Heinsoo.
Idapartnerlusriikide Armeenia, Aserbaidžaani, Gruusia, Moldova, Ukraina ja Valgevene esindajad on Eestis kolm päeva, mille jooksul osaletakse konverentsil ning käiakse tutvumas Eesti ettevõtetega.
Ärifoorumi peakorraldajateks on SA Eesti Idapartnerluse Keskus, EAS-i välisinvesteeringute keskus, Euroopa Komisjon ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, partneriteks East Invest, Euroopa Rekonstruktsiooni – ja Arengupank ja Euroopa Investeerimispank.
Konverentsi, seminaride, kõnelejate ja ettevõtete tutvumisringkäikude kavaga on võimalik tutvuda kodulehel: www.eap-businessforum.eu
Lisainfo Idapartnerluse tippkohtumisest Euroopa Komisjoni lehel: http://www.consilium.europa.eu/en/eapsummit/
Korraldajad:
Idaparnerluse keskus: www.eceap.eu
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS): www.eas.ee, www.investinestonia.com