Ida-Viru väikeettevõtjatele mõeldud toetusmeede on tänaseks täitunud
Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus (EIS) lõpetab alates esmaspäevast, 2. septembrist kell 16 õiglase ülemineku fondist finantseeritud Ida-Viru väike- ja keskmise suurusega ettevõtjate investeeringute toetuse taotlemise seoses meetme eelarve täitumisega.
„Kõik taotlejad, kelle projektiplaan oli saanud reedeks heakskiidu, said e-maili teel teavituse, et sulgeme taotlemise esmaspäeval ja menetleme taotlusi nende laekumise järjekorras. Taotluse saavad selle tähtajani esitada taotlejad, kelle projektiplaan on eelnõustamise läbinud ning kinnitatud. Ettevõtjate huvi toetuse vastu oli väga suur ning viimase nädala jooksul esitati eelarvest ligi kolmandiku jagu projekte,“ ütles Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse toetuste osakonna juht Monica Hankov.
„Õiglase ülemineku fondi põhieesmärk on algusest peale olnud olla seeme maakonna majanduse arendamiseks ning hea meel on tõdeda, et eelmise aasta detsembris jõustatud toetuse andmise tingimuste leevendused on aidanud seda idanema panna. Natuke kurb on, et vaba raha on meetmes otsa saanud ja peame taotlemise kinni panema, kuid samas on hea meel, et Ida-Viru ettevõtjad on selle meetme kasulikkuse lõpuks avastanud ja võimaluse ära kasutanud. See mitmekesistab Ida-Viru ettevõtluskeskkonda ja kindlustab kohalike ettevõtjate konkurentsivõimet tulevikus,“ ütles rahandusministeeriumi õiglase ülemineku fondi koordinaator Ivan Sergejev.
Toetuse saamiseks vajalik eelnõustamine on juba lõppenud, kuna nõustamisele on esitatud taotlusvooru eelarvest oluliselt rohkem projektiplaane. 30. augusti seisuga on rahastatud taotlusi 6,14 miljoni euro eest ning menetluses on taotlusi üle 9,7 miljoni euro ulatuses.
Ida-Viru väike- ja keskmise suurusega ettevõtjate investeeringute toetus on mõeldud uute töökohtade loomiseks või olemasolevate säilitamiseks. Toetus aitab suurendada ettevõtete konkurentsivõimet ja lisandväärtust ning mitmekesistada äritegevust. Toetuse abil on võimalik investeerida tootearendusse, samuti ettevõtte toote või teenusega seotud protsesside arendustesse.
Toetuse summa on kuni 500 000 eurot projekti kohta ning omafinantseering vähemalt 20%. Kogu toetusvooru maht on 15 miljonit eurot. Toetust rahastatakse Euroopa Liidu Õiglase Ülemineku Fondist.
Kõik toetuse saanud projektid on leitavad siit.
Lisainfo toetuse kohta on leitav siit.