Vaata peasisu

Äsja valminud strateegia aitab Eesti ettevõtetel jalga Suurbritannia turul ukse vahele saada

EASi ja KredExi ühendasutus
4. aprill 2024
2 min

Ühendkuningriik on suuruselt 12. Eesti ekspordipartner, kuhu Eesti ettevõtted eksportisid mullu 389 miljoni euro väärtuses kaupu. Äsja valminud Ühendkuningriigi turule sisenemise strateegia eesmärk on aidata veel rohkematel Eesti ettevõtetel antud turul jalg ukse vahele saada ja edukalt läbi lüüa.  

Märtsis toimus välisministeeriumis Ühendkuningriigi strateegiapäev, mille eesmärk oli tutvustada Eesti ettevõtjatele Ühendkuningriigi turu võimalusi ja iseärasusi. Samuti tutvustati äsja valminud Ühendkuningriigi turule sisenemise strateegiat, mis on nüüd kättesaadav kõigile ettevõtjatele, kes sealsest turust huvitatud. 

Välisministeeriumi majandusdiplomaatia osakonna peadirektori Priit Kallakase sõnul on äsja valminud Ühendkuningriigi (ÜK) strateegia oluline abivahend Eesti ettevõtjatele, et aidata neil paremini siseneda antud turule ja seal edukalt tegutseda.  

„Ühendkuningriik on Eesti äridiplomaatia üks prioriteetriikidest, kus näeme väga suurt ekspordi kasvupotentsiaali ja seda eelkõige tehnoloogiateenuste valdkonnas. Strateegias tutvustatakse põhjalikult Ühendkuningriigi turu eripärasid ja takistusi turule sisenemisel, millega kõik ettevõtjad peavad arvestama,” selgitas Kallakas.

“Strateegias antakse põhjalik ülevaade ka kümne ettevõtlusvaldkonna võimalustest ÜK turul, kaardistatakse sektorite suurimad üritused ning olulisemad turul tegutsejad. Turustrateegia valmimine ei tähenda, et ettevõtted pääseksid enne ÜK turule sisenemist ise kodutöö tegemisest, kuid see kindlasti aitab selle hädavajaliku eeltöö tegemisele kaasa,“ lisas Kallakas. 

Välisministeerium loob Euroopa Liidu taasterahastu vahenditega 14 riigi- ja regioonistrateegiat, mis valmivad kõik hiljemalt 2025. aasta I pooles. 

Üritus toimus välisministeeriumi ning EASi ja KredExi ühendasutuse koostöös. ÜK riigistrateegia koostamist rahastati Euroopa Liidu programmi „NextGenerationEU“ vahenditest. 

Värskelt valminud Ühendkuningriigi turule sisenemise strateegia on leitav SIIT.

Ühendkuningriiki laienemise huvi korral tasub ühendust võtta ka EASi esindajaga Suurbritannias – Andreas Heiki Pant.

Andreas Heiki Pant 
Ekspordinõunik (Suurbritannia) 

E- post: andreas. heiki. pant@ eas. ee 
Mobiil: +44 207 838 5395 
Keeled: inglise keel, eesti keel 

Jaga postitust

Tagasi üles