Vaata peasisu

Hüppa-karga-keeruta nagu jänes väljal

EASi ja KredExi ühendasutus
26. jaanuar 2023
3 min

EASi ja KredExi ühendasutus pakub ettevõtetele abi Jaapani turule sisenemisel. 2023. aastal keskendub EAS sellistele valdkondadele nagu toiduainetööstus ning digiteerimine ja süsinikuneutraalsed tehnoloogiad.

2023 on jänese aasta. Jänes teeb ikka oma haake üle rohetava heinamaa, täis lootust ja ootuselevust. Just nii peaksid ettevõttedki uurima uusi turge, tunnetama, mis õhus, ja järgnema siis sellele. Ehk on nüüd õige aeg minna Jaapani turule?

Jah, me seisame silmitsi ebamäärasusega: sõda Ukrainas, hinnatõus ja energiakriis. Jaapani ettevõtted aga soovivad hoolimata kõigest leida välispartnereid ning EASi ja KredExi ühendasutus pakub sihtturul alustamiseks toetusvõimalusi. Fookuses on sellised valdkonnad nagu toiduainetööstuse ettevõtted, digiteerimine ning süsinikuneutraalsed tehnoloogiad.

Toit ja jook

Foodex 2023

Foodex on Aasia suurim toidu- ja joogimess, mis toimub igal aastal Tokyos. 2022. aastal oli Eestil seal esimest korda oma ekspoala, ent koroonapiirangute tõttu ei saanud me kohapeal esineda. Sel aastal on meil messil taas oma ala koos kaheksa Eesti ettevõttega. Foodex aitab kaasa, kui on soov Jaapanis äri laiendada, tutvustades muu hulgas ka sealse toiduainetööstuse uuemaid suundumusi.

Digiteerimine ja süsinikuneutraalsed tehnoloogiad

Jaapani innovatsioonipäev 2023

Latitude59 ajal aga toome Jaapani ettevõtted taas Eestisse. 2022. aastal korraldas EASi ja KredExi ühendasutus koos partnerorganisatsiooniga Jaapanist innovatsioonipäeva, kus osales enam kui 60 külalist. Tookord esitlesid meie tehnoloogiaettevõtted seal oma ideid, sel aastal aga keskendume innovatsioonipäeva raames rohkem võrgustiku loomisele.

Ärimissioon: IKT Society 5.0-le

EASi ja KredExi ühendasutus plaanib teha Eesti IKT-sektori ettevõtetele ärimissiooni Jaapanisse, eelkõige neile, kelle tegevus sobib Society 5.0-ga. Mis on Society 5.0? Selle kontseptsiooni pakkus välja Jaapani valitsus ja see tähendab inimkeskset ühiskonda, mis tasakaalustab majanduslikku arengut sotsiaalsete probleemide lahendamise kaudu, lõimides selleks nii küber- kui ka füüsilist ruumi. Sellise olukorra saavutamise võtmesõna on innovatsioon – ja just siin saavad Eesti ettevõtted lahendusi pakkuda.

Süsteemse ekspordi programm: IKT Society 5.0-le

EASi ja KredExi ühendasutuse lipulaev on aga süsteemse ekspordi programm. Selle eesmärk on aidata Eesti IKT-ettevõtetel teha ettevalmistusi Jaapani turule sisenemiseks, küsides, mis on valdkonna maht ja võimalik kasv, milline strateegia selleks sobib ja missuguseid turustuskanaleid kasutada. Valikusõela läbinud ettevõtted saavad põhjaliku konsultatsiooni, osalevad seminaridel ning seejärel turuteabe kogumise reisidel.

Kui olete huvitatud Jaapani turust, siis ärge jääge ootama, kuni Jaapani ettevõtted teie uksele koputavad. Uurige turgu enne, kui teie konkurendid seda võimalust kasutavad. EASi ja KredExi ühendasutus aitab teil siseneda Jaapani turule. Küsimuste korral võtke meiega julgelt ühendust!

Tsubasa Yoshito
Projektijuht (Jaapan)

E-post: [email protected]
Tel: +372 627 9418
Keeled: inglise keel, jaapani keel

Jaga postitust

Tagasi üles