Vaata peasisu

Holland – ideaalne turg Euroopa Liidus katsetamiseks

EASi ja KredExi ühendasutus
28. jaanuar 2019
4 min

Eesti ja Hollandi vahelised tugevad ja kõrgelt hinnatud kaubandussuhted ulatuvad juba Hansaliidu aegadesse, seega võib üsna kindlalt väita, et kultuurilised erinevused kahe riigi vahel ei ole mingiks takistuseks äritegemisel.

Hollandi rahvaarv on Eesti omast 13 korda suurem, seega on tegemist täiesti arvestatava turuga ka siinsete ettevõtete jaoks. Hollandlased on tänu oma ajaloolisele kauplemiskogemusele väga avatud uuendustele ning teistele kultuuridele, mis teeb Hollandist väga avatud majandusega riigi ning ühtlasi ka ideaalse katselava uutele toodetele ja teenustele. Hollandi lääneosas asuvad neli suurlinna – Amsterdam, Rotterdam, Haag ja Utrecht – asuvad teineteise läheduses ning pakuvad ainulaadset keskkonda, kus pea kõik räägivad suurepärast inglise keelt. Keeleoskus tuleb hollandlastega läbirääkimisi pidades kasuks, sest iidsete kauplejatena oskavad nad oma seisukohti kaitsta nii müües kui ka ostes.

Millega veel arvestada Hollandis?

Holland on maailma kaubandusvõrgustikus väga tähtis keskus, eriti tänu kaupade, inimeste ja andmete liigutamiseks mõeldud kvaliteetsele infrastruktuurile. Asuvad ju Hollandis Euroopa suurim sadam Rotterdamis ning neljandaks suurim Schipholi lennujaam Amsterdamis. Vaid 500 kilomeetri raadiuses elab üle 170 miljoni inimese, ehk kolmandik kogu Euroopa Liidu elanikkonnast. Suurepärane asukoht ja heal järjel majandus on teinud Hollandist ühe maailma tosina parema kaubandusriigi hulka kuuluva, mida tõestab kõnekas tõsiasi, et üle 60 protsendi Hollandi SKTst tuleb rahvusvahelisest kauba- ja teenustevahetusest. Tänaseks on Holland kerkinud majandusliku mõju arvestuses maailmas 17ndale kohale, tunamullu kasvas riigi SKT 725 miljardi euroni ning majanduskasv ulatus möödunud aastal 2,6 protsendini. Lähiaja prognoosid näitavad, et Hollandi majandus kasvab lähiaastatel kiiremini, kui enamikes Euroopa Liidu riikides, sealhulgas Saksamaal.

Tööjõuturul on olukord Hollandis mõnevõrra pinev, sest tööpuudus väheneb 3,6 protsendini tööealisest rahvastikust, mis tähendab uute inimeste tööjõuturule kaasamist.

Võimalused Hollandis

E-riik

Hollandi valitsusele on väga suurt muljet avaldanud Eesti e-riigi kogemus, kuid samas ollakse sisemiselt üsnagi killustatud e-riigi arendamise küsimuses. Eesti edusammudest e-riigi arendamisel on olnud palju juttu kohalikus ajakirjanduses, eriti just elektroonilise isikutuvastuse kontekstis. Hollandist pärit delegatsioonid on Eestis juba muutunud tavapärasteks ning meeleldi tutvustatakse neile riigi ja ka erasektori poolt välja töötatud lahendusi.

Elamuehitus

Hollandi iga-aastane elamuehituse vajadus ulatub 75 tuhande koduni, seda nii sotsiaalvaldkonnas kui ka keskmises hinnasegmendis. Siin peitub suur võimalus Eesti ettevõtjatele, kellel on olemas varasem kogemus moodulmajade eksportimisel või kindla niši jaoks mõeldud väikemajade tootmisel.

E-tervis

Holland vajab väga nutikaid lahendusi e-tervise valdkonnas. Praegused lahendused on regionaalselt killustatud ning tihti alles pilootfaasis. Kuigi alguses olid hollandlased elektrooniliste patsiendiandmete vastu, on Hollandi seaduseloojad alles hiljuti määranud kõrgeima prioriteetsuse elektroonilise andmevahetuse rakendamisele hooldeasutuste vahel.

Merendus

Laevaehitus on Hollandis hetkel küll märkimisväärses madalseisus, kuid siiski on selles sektoris peidus mitmeid arenguvõimalusi. Eriti, kui kõne alla tulevad erilahendused, nagu süvendamiseks ja tuuleparkide rajamiseks mõeldud laevad – kuigi Eestil ei ole nendes valdkondades erilisi eeliseid, on esile kerkimas mitmed riiklikud laevaostuhanked (ainuüksi eelmise aasta viimases kvartalis telliti Hollandi riigi poolt kaks 70-meetrist multifunktsionaalset alust).

Küberturvalisus

Eestit tuntakse Hollandis kübervaldkonna suurtegijana väga hästi tänu NATO küberkaitsekeskusele ning ka Eestis tegutsevatele Hollandi ettevõtetele (näiteks Fox IT). Hollandis tegutsev küberklaster “The Hague Security Delta” on rahvusvaheliselt väga aktiivne ning alles äsja võitis meie Guardtime Hollandi valitsuse hanke plokiahelal põhineva küberturvalisuse lahenduse loomiseks Hollandi kohtuinfosüsteemidele.

Logistika

Tänu internetiostude märkimisväärsele kasvule on Hollandis suurenemas huvi viimase versta kohaletoimetamise lahenduste vastu ning sellega seotud laondus- ja tagastamisteenuste vastu. Nii tekivad võimalused ettevõtetele nagu Cleveron ja Starship Technologies, kuid ka IT-firmadele, kes on arendanud välja tarkvaralahendused pakkide kohaletoimetamiseks, makseteks ja muudeks tehinguteks.

Kuidas saab EAS aidata?

EASil oleks suurim heameel aidata kaasa piisava eristumisega silma paistvate pakkumiste vahendamisele Hollandi turul läbi meie ekspordipartnerite otsingu teenuse. Meeleldi aitame teil hinnata, kas teie pool pakutav toode või teenus on sobiv Hollandi turule. Eelkonsultatsioon on EASi klientidele tasuta, seega saatke meile kiri või helistage, et tuttavaks saada ja lähemalt arutada.

Ootame teie kirju ja kõnesid! 

Madalmaade ekspordiekspert

Thijs de Neeve

Tel: +31 85 877 1960

Mob: +31 652 450 890

[email protected]

 

 

 

 

Jaga postitust

Tagasi üles