Vaata peasisu

Harju, Ida-Viru, Jõgeva, Põlva ja Pärnu maakonda investeeritakse 28,5 miljonit eurot

EASi ja KredExi ühendasutus
22. juuni 2016
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatus kinnitas täna 28,5 miljonit euro eest regionaaltoetuste investeeringuid 28 projektile Harju, Ida-Viru, Jõgeva, Põlva ja Pärnu maakonnas. Tähtajaks esitatud 63 taotluse mahuks oli 64,8 miljonit eurot. Esitada sai vaid taotlusi, mille objekt ja tegevused sisalduvad piirkondade konkurentsivõime tugevdamise tegevuskavades. Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetusskeemi (PKT) rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

„Tegemist on esmakordse võimalusega, mil maakonnad said ise paika panna põhisuunad, millised valdkonnad ja investeeringud on just nende maakonnas kõige perspektiivsemad töökohtade loomiseks ning töökohtade ja avalike teenuste kättesaadavuse parandamiseks. PKT tegevuskavad koosnevadki maakonna poolt kokku lepitud kõige olulisematest arendustest, mis aitaksid nende eesmärkide saavutamisel,“ ütles riigihalduse minister Arto Aas.

Riigihalduse ministri sõnul saavad Eesti maakonnad piirkondade konkurentsivõime tugevdamise toetuseks aastani 2020 Euroopa Regionaalarengu Fondist 134,8 miljonit eurot.

„On hea meel, et eraldatava toetusega tuleb piirkondadesse juurde oluliselt töökohti loovaid tööstus- ja ettevõtlusalasid ning lahendatakse olemasolevate ettevõtete tegevusele takistuseks saanud kitsaskohti,“ kommenteeris EASi regionaalvaldkonna eest vastutav juhatuse liige Sille Talvet. „Toetatavad projektid peavad ja mul on hea meel, et ka hakkavad täitma eesmärki, milleks on kasvatada majandusaktiivsuse kasvu väljaspool Tallinna ja Tartu linnapiirkondi,“ lisas Talvet.

EASi Regionaalarengukeskuse valdkonnajuht Marge Sargma lisas, et valdkondade arendamine sõltub paljuski aktiivsete eestvedajate olemasolust piirkondades: „Näiteks Põlvamaale väiksesse Moostesse rajatakse toetuse abil lausa 2 tootearenduskeskust, milles on oluline roll nii kohalikul ressursil põhineva oskusteabe rakendamise entusiastidel kui valla pikaajalisel tööl sobiva ettevõtluskeskkonna loomiseks.“ Eraldi märkis Sargma ära ka Pärnu ja Ida-Viru maakonnad, kus avaliku sektori initsiatiivil valmistatakse ette uusi ettevõtlusalasid ja tegeldakse ka olemasolevate ettevõtete arengutakistuste parendamisega.

PKT toetuse abil on võimalik teha investeeringuid sihtkoha eripära rõhutavate turismiatraktsioonide arendamiseks, ettevõtlusele vajaliku avaliku tugitaristu rajamiseks tööstus- ja ettevõtlusalade juurde, inkubatsiooni- ja tootearendusvõimaluste väljaarendamiseks, linnakeskuse avaliku ruumi ettevõtlusele atraktiivsemaks muutmiseks ning keskuste ja tagamaa vaheliste ühenduste (ühistransport ja kergliiklusteed) arendamiseks.

Esimene taotlusvoor avati Eesti kõigile maakondadele kohe piirkondade konkurentsivõime tugevdamise tegevuskava valmimise järgselt. Valga, Järva, Lääne-Viru ning Võru maakondade I vooru otsused selguvad augusti lõpuks. Viljandi, Tartu, Hiiu, Lääne, Rapla ja Saare maakondadel on voor avatud kevadest kuni 04.07.2016, sellele järgneb taotluste hindamine.

Toetuse saajate nimekiri

 

Lisainfo:

Marge Sargma
EASi Regionalarengukeskuse valdkonnajuht
e-post: [email protected]
tel. 6279 733

Jaga postitust

Tagasi üles