Vaata peasisu

Harju, Ida-Viru ja Jõgeva maakonda investeeritakse 21 miljonit eurot

EASi ja KredExi ühendasutus
31. juuli 2017
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) otsustas piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute taotlusvoorus toetada 18 projekti elluviimist Harju, Ida-Viru ja Jõgeva maakonnas, kokku 21 miljoni euro ulatuses. Kokku taotleti taotlusvoorus toetust 35 projektile kogumahus 38 miljonit eurot.

„Investeeringutega toetatakse kolme maakonna projekte, mis eelkõige toetavad uute töökohtade loomist ja ettevõtlusaktiivsuse tõstmist piirkonnas,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab. „Samas parandatakse projektidega ka avalike teenuste kättesaadavust ja elukeskkonda.“

EASi toetuste keskuse direktor Monica Hankov täpsustas, et selle taotlusvooru puhul on palju tugevaid taotlusi esitatud turismivaldkonnas – 18 toetatud projektist kokku 11 on sellised, mille eesmärgiks on luua piirkondade eripära rõhutavaid turismiobjekte, et tuua külastajad Tallinnast kaugemale. Sellega pikendatakse ka turistide piirkonnas viibimise aega, et mõju ulatuks võimalikult suure hulga piirkonna ettevõteteni. „Ida-Virumaal viiakse lähiaastatel ellu mitmed suured arendused, mille abil võetakse uutes funktsioonides taaskasutusele endised tööstuspiirkonnad. Näiteks hakatakse välja arendama Aidu veespordi- ja vabaajakeskust endistesse Aidu põlevkirikarjääridesse ja Kreenholmi manufaktuuri luuakse Kreenholmi Tekstiilimaailm, mis hakkab tutvustama Kreenholmi lugusid, puuvilla, tekstiili ja disainiga seotud teemasid ning pakub elamuslikku külastuskogemust. Lisaks rahastatakse ka Ida-Viru turismisihtkoha kui võrgustiku arendamist, et pöörata rohkem tähelepanu maakonna ühisturundusele nii Eestis kui naaberriikides,“ täiendas Hankov.

Harju, Ida-Viru ja Jõgeva maakonna esimeses taotlusvoorus on toetatud kokku 18 projekti elluviimist kogusummas 20,9 miljoni ulatuses. Ka esimeses taotlusvoorus on rahastuse saanud mitmed olulised turismiinvesteerinud nagu Narva Muuseumi Piirikindluse avastuskeskus, Padise kloostrikompleks ja Palamuse muuseum. Samuti on toetust antud mitmete tööstusalade arendamiseks, näiteks on käsil uute tööstus- ja ettevõtlusalade alade rajamine Kiviõlis ja Kohtla-Järvel ning Jõgeva linna kaguosa ettevõtlusala jaoks vajaliku tugitaristu rekonstrueerimine.

Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetust kaasrahastavad Euroopa Regionaalarengufond ja Euroopa Liit.

Toetatud projektide lühiinfo asub siin: PKT toetatud projektid info

Lisainfo:
Elina Vilja
EASi pressiesindaja KT
[email protected]
627 9415

Jaga postitust

Tagasi üles