Vaata peasisu

Hamburgi tehisintellekti keskus: meil on Eestilt palju õppida

EASi ja KredExi ühendasutus
28. august 2020
3 min

Eestit külastab Hamburgi tehisintellekti keskuse ARIC juhtkond, kes kohtub siin mitmete kohalike tehnoloogiaettevõtetega, külastab Latitude59 konverentsi ning osaleb tehisintellekti ümarlaual Marten Kaevatsiga.

„Saksamaa jaoks on majanduse ja heaolu arengul olnud läbivaks teemaks nii tööstuse Industry 4.0, kui ka avaliku sektori digitaliseerimine. Eesti digiedulugu ja nutikad lahendused on aidanud meil positiivset tähelepanu äratada. Samas on ka meil sakslastelt palju õppida, eelkõige tehisintellekti vallas, kus nende võimalused teaduses ja tehnoloogia arengu rahastamisel on tagasihoidlikult öeldes mitmeid kordi suuremad,“ ütles EASi investorkonsultant Saksamaal Riina Leminsky.

„Eesti on IT-tehnoloogia ja -ettevõtluse keskus. Saksamaa jaoks on ülioluline luua ühendus sellise innovaatilise ökosüsteemiga, et juhtida oma digitaalset transformatsiooni. Meil on palju õppida nii kriitilise IT-infrastruktuuri agiilsest arendamisest ja tulevaste võtmetehnoloogiate kasutamisest nagu tehisintellekt, aga ka kogu ühiskonna ettevõtlikust mõtteviisist,“ ütles ARIC Hamburgi tegevjuht Alois Krtil.

„Koostöö ARICuga on käima läinud ja on väga produktiivne. Sakslaste huvi meie tegemiste vastu on suur ning sügisel on plaanis kaks Eesti IT-ettevõtete visiiti Hamburgi,“ ütles Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni liidu juhatuse liige Juhan Pukk.

Veebruaris allkirjastas EAS koostöömemorandumi ARICuga, mis ühendab kõiki olulisi Põhja-Saksamaal tegutsevaid tehnoloogiaettevõtteid ja teadusasutusi, pakkudes meie ettevõtetele väga häid võimalusi tehisintellektiga seotud teadmiste ja oskuste arendamisel ning jagamisel. Pärast koostöömemorandumi allkirjastamist on koostöö jätkunud täiel rinnal vaatamata koroonapiirangutele. Global ITS konverentsil, mis toimub 2021. aastal Hamburgis, on juba kokkulepped meie nutikate lahenduste tutvustamiseks Hamburgi Smart City alal.

„Kindlasti aitab see pikemas perspektiivis kaasa nii kõrgema väärtusega välisinvesteeringute kaasamisele kui ka Eesti ettevõtete nutikate lahendustele eksportimisele, EAS aitab koordineerida koostööd erinevate organisatsioonide ja ettevõtetega,“ ütles Leminsky.

ARICu kaasabil on Eestit juba külastanud ettevõtete Philips, Airbus ja Ströer innovatsiooni, äriarenduse ja tehnoloogia juhid või inkubaatorid. Kui algselt oli ka sel korral plaan tulla suurema äridelegatsiooniga, siis koroonakriisist tingituna tühistati rida lennuühendusi ja näiteks Airbusi ja Ströeri esindajad pidid viimasel hetkel reisist loobuma, kuid kohtumised toimuvad nüüd virtuaalsel teel. Visiidi eesmärgiks veebruaris sõlmitud koostöömemorandumi jätkutegevused, tehnoloogiakonverents Latitude59 ja kohtumine siinsete IT ettevõtetega.

ARICu liikmed on tehnoloogiaga seotud eelkõige Põhja-Saksamaa ettevõtted, nagu näiteks Lufthansa, Airbus, Otto, Ströer, Nexperia, aga ka väiksemad tegijad, teadusasutused ja Hamburgi linn. Põhifookus on tehisintellektil, aga ka digitaliseerimisel laiemalt.

Jaga postitust

Tagasi üles