Vaata peasisu

Garage48 otsib uut Transferwise’i turismisektorist

EASi ja KredExi ühendasutus
19. oktoober 2015
3 min

19. oktoober 2015

Garage48 koostöös EASi turismiarenduskeskusega korraldab 13.-15. novembrini Pärnus arendusnädalavahetuse, et luua tehnoloogiaid globaalsele turismitööstusele. Eriti oodatakse osalema turismisektoris tegutsevaid naisi. Varasematel aastatel on Pärnus toimuv võrdse meeste ja naiste osakaaluga arendusnädalavahetus osutunud eriti edukaks, mida tõestab iduettevõtete nagu TimberDiameter, GoWorkaBit ja Sorry As A Service sünd.

Rahvusvaheline turism kasvab iga aastaga 3,3%, mis tähendab 2014. aasta seisuga turistide arvu jõudmist juba üle miljardi piiri. EASi turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul on küsimus nagu ikka selles, kes kui palju sellest miljardist osa saab ja kelle tulud kasvavad. „Eesti võiks meelitada külastajaid üle maailma, kuid tahes-tahtmata jääb ettevõtjal üksinda puudu teadmistest ja ka jõust, kuidas efektiivselt külastuste arvu kasvatada. Tehnoloogial on potentsiaal teha seda tuntud 80/20 põhimõttel –  nutikas lahendus eeldab 20% tööd, kuid võib tuua 80% külastajatest.“    

Heaks näitena tõi Mutso majutusplatvormi AirBnB, mis astub väga tugevasti kandadele traditsioonilisele hotelliärile, kahekordistades oma mahtu iga 12 kuu tagant ja olles tänaseks hinnatud Hiltoni järel väärtuselt teiseks majutusteenust pakkuvaks äriks maailmas.

Garage48 Tourism Pärnu üritusest on oodatud osa võtma kõik IT-valdkonna professionaalid, turismiga seotud ettevõtjad ning spetsialistid, kes tegelevad turistidele pakutavate teenuste loomise ja arendamisega. Rahvusvaheline arendusnädalavahetus meelitab alati ligi eksperte ka lähiriikidest ja mujalt maailmast, mistõttu tõotab seekordki tulla laia haardega üritus.

Üritusest saab osa võtta ka ilma ideed omamata, valides kohapeal endale sobiva idee ja liitudes meeskonnaga. Ideid on oodatud esitlema eriti toidu ja joogi, tervise ja heaolu, meelelahutus- ja tegevuste ning ökoturismi valdkonnas. Enne põhiüritust toimub ka mitu eelüritust, kuhu on oodatud esinema mitmed eksperdid. 4. novembri eelüritusel räägib Eesti restoranide TOP 50 eestvedaja Aivar Hanson toidumaailma kitsaskohtadest ja arutleb Eesti toidu atraktiivsuse üle turismi seisukohast. Samuti esineb eelüritusel pikaaegne Tallinna Lennujaama juhatuse liige Erik Sakkov ja turismisektori probleeme avab Eesti Turismifirmade Liidu president Külli Karing.

Garage48 on rahvusvaheline arendusnädalavahetuste sari, mille eesmärk on arendada ideedest töötav prototüüp 48-tunnise intensiivse meeskonnatööna. Garage48 on alguse saanud 2010. aastal Eestis, praeguseks on hackatlon’e korraldatud neljal mandril ning aidatud luua üle 600 töötava prototüübi, loodud üle 20 eduka iduettevõtte ja inspireeritud 3000 osalejat.

Registreerumine: https://www.amiando.com/tourismparnu.html
Loe rohkem ürituse kohta: http://garage48.org/events/parnu

Jaga postitust

Tagasi üles