Vaata peasisu

Galerii: Nordic Business Forum sai avalöögi ametliku eelüritusega Tallinnas

EASi ja KredExi ühendasutus
16. september 2022
3 min

Järgmisel nädalal Helsingis toimuv mainekas Nordic Business Forum sai kolmapäeval avalöögi Tallinnas, kui ärikonverentsi ametlikul eelüritusel said kokku Eesti ettevõtjad, et ammutada inspiratsiooni ning jagada kogemusi juhtimistrendidest.

Sündmusel jagasid kogemusi edukad ettevõtted Eestist, Soomest ja Rootsist ning Nordic Business Forumi korraldajad. Sündmusel avakõne pidanud Soome suursaadik Eestis Vesa Vasara rõhutas inspireerivate mõttevahetuste olulisust eriti praegustel rasketel aegadel Euroopas, kus on olulised kiired lahendused. Ilmeka kiire üheskoos otsustamise ja tegutsemise koostöö näitena tõi Vasara esile Eesti ja Soome LNG ujuvterminali. “Koos oleme ikka tugevamad,” sõnas suursaadik.

Ka Nordic Business Forumi partner ja tegevdirektor Priit Liiv rõhutas oma sõnavõtus omavahelise vahetu suhtluse olulisust, mis koroonapiirangute ajal takistatud oli. “Loodan, et päriselus kohtumise maagia on see, mis toob väärtust,” lisas Liiv. Tema sõnul on oluline anda kohtumisega juurde hoogu muutustele jätkusuutlikuma, empaatilisema ja usaldavama maailma heaks. “Et saaksime lastele jätta parema maailma kui meie oma vanematelt saime,” sõnas Liiv.

Nordic Business Forumi kliendikogemuse juht Salla Seppä julgustas organisatsioone panustama unustamatule klienditeenindusele. Samuti toonitas Seppä, et inimesed ei osta enam lihtsalt teenust, vaid ka kogemust. ”Tänases maailmas võrdub kliendikogemus sisuliselt brändiga,” näitlikustas Seppä.

Seppä toonitas, et kui on üks mõte, mida ettevõtted peaksid tema ettekandest kaasa võtma, siis on selleks Maya Angelou tsitaat: “Olen õppinud, et inimesed unustavad, mida sa ütlesid; inimesed unustavad, mida sa tegid, aga inimesed ei unusta iial, kuidas sa panid neid tundma.”

Soome tervishoiuettevõtte Hoiwa asutaja ja juht Fadumo Ali rääkis nii oma teekonnast ettevõtjaks saamisel kui ka sellest, kuidas töötajaid pühendada tööle. Ali sõnul on võtmesõnaks töökultuur, töötajate hoidmine, väärtustamine ja nendest hoolimine. Samuti on oluline panustada tööandjana usaldusväärsusesse.

Rhubarbs AB tegevjuht ja partner Agnes Sävenstedt rääkis oma ettekandes, kuidas teha ettevõttes edukalt innovatsiooni. Tema sõnul on oluline alustada väikeste sammudega ning arvestada ebakindla strateegiaga. Samuti toonitas Sävenstedt, et kõige tähtsam juhtimisoskus innovatsiooni tegemiseks on empaatia. 

Ametlikku eelüritust korraldanud EASi ja Kredexi ühendasutuse juht Lauri Lugna ütles, et juhid on enamasti teadlikud innovatsiooni olulisusest ettevõtte arengule, kuid tihtipeale puudub ühtne arusaam, kuidas innovatsiooni äriedu saavutamiseks kasutada ja napib teadmisi, innovatsiooni juhtimisest. Selleks, et kodumaiseid tegijaid selles valdkonnas innustada, sai Nordic Business Forumi eelüritus korraldatud.

„Peab meeles pidama, et innovatsioon ei ole üksnes hea idee, vaid seda on vaja ka oskuslikult juhtida ja plaanipäraselt ellu viia. Inspiratsiooni-pärastlõuna lõpetanud paneeldiskussioonis jäi kõlama mõte, et tulevikuliidrit iseloomustab empaatilisus, energia organisatsiooni juhtida ja motiveerida ning uudishimulikkus maailmas toimuva vastu,“ sõnas Lugna kokkuvõtteks.

Vaata galeriist, kes väisas Helsinki Business Forumi ametlikku eelüritust.

Taustainfo:

Nordic Business Forum Helsinki on üks Põhjamaade mainekaim ärikonverents, millel on üle 7000 osaleja enam kui 50 riigist. Sel aastal on ettekannete keskmes tulevikku suunatud juhtimine organisatsioonikultuuri, tuleviku töö ja brändistrateegia kontekstis.

EASi ja KredExi ühendasutus on Nordic Business Forum konverentsil väljas ka oma stendiga, mille eesmärk on Eesti innovaatiliste lahenduste tutvustamine ja Eesti-Soome ekspordikoostöö hoogustamine. Samuti on Eesti stend kohtumispaigaks kõigile 700 eestlasele, kes ärikonverentsil osalevad.

Jaga postitust

Tagasi üles