Vaata peasisu

Galerii: Eesti kosmoseettevõtted põkkuvad Pariisis astronautika kongressil äripartneritega

EASi ja KredExi ühendasutus
22. september 2022
2 min

Sel nädalal toimub Pariisis Rahvusvaheline Astronautika Kongress (IAC) ning ühisstendiga on kohal ka Eesti ettevõtted, teadusasutused ja EASi ja KredExi ühendasutuse Eesti kosmosebüroo.

„IAC on kosmosesektori jaoks kindlasti aasta kõige olulisem sündmus. Meie ühisstend asub sõna otseses mõttes kiviviske kaugusel NASA, ESA, Lockheed Martini ja kõikide teiste oluliste tegijate stendidest. See tähendab, et oleme sündmuste ja võtmeisikute keskel,“ sõnas EASi ja KredExi Eesti kosmosebüroo juht Madis Võõras.

Tema sõnul tekivad siin ilma suurema võimlemiseta ärikontaktid, mida kuskilt mujalt ei saa ning just nii saavad meie ettevõtted oma tehnoloogiat ja tarkust näidata. „Meil on ägedaid teadusmahukaid ettevõtteid, kellel on võimekust teha koostööd lisaks ESA-le ka globaalsete kosmosetööstuse ettevõtetega. Inseneride ja tarkade lahenduste puudus on maailmas universaalne ehk nõudlus meie lahenduste vastu on siin täiesti selgelt tunnetatav,“ selgitas Eesti kosmosesektori ambitsioone Võõras.  

Messil osaleb näiteks ka tudengisatelliidi ESTCube-1 meeskonnast välja kasvanud Cristalspace, kelle arendatud kaamerad jõuavad järgmine aasta NASA missiooniga kuule.

Pildil Crystalspace’i tehnoloogiajuht ja kaasasutaja Jaan Viru koos ettevõtte arendatud kaameratega.


„Väga töökas ja intensiivne mess on olnud. Meil on siin kohal kõik kliendigrupid ehk nii riiklikud organisatsioonid ja suured erasektori korporatsioonid kui ka newspace ettevõtted ehk uued innovaatilised tegijad. Suhtleme ja kohtume nii uute kui juba olemasolevate klientidega,“ selgitas ettevõtte tehnoloogiajuht ja kaasasutaja Jaan Viru.

Milrem Roboticsi kosmosevaldkonna teadus-arenduse juhi Aire Oleski sõnul on üks tänavuse IAC-i läbivaid teemasid kuukulgurid. „Seoses NASA peagi algavate missioonidega mõeldakse aina enam jälle Kuule minemise peale ning see on ka Milremi ambitsioon. Meie tugevus on autonoomsed sõidukid ning arendame koos Tartu ülikooliga näiteks missioonide juhtimis- ja planeerimistarkvara, et osaleda tulevikus ESA kuu- ja marsikulgurite katsetustel nii maal kui kosmoses,“ selgitas Olesk.


Tema sõnul tuntakse Eesti stendi vastu suur huvi ning üllatutakse kui palju erinevat kosmosetehnoloogiat meil pakkuda on. „Koostöö on meil siin super, kõik Eesti ettevõtted aitavad üksteist tutvustada,“ kinnitas Olesk.

Tänavu Pariisis toimuva Rahvusvahelise Astronautika Kongressi (IAC) moto on „kosmos kõigile“. Juba 73ndat korda toimuval suursündmusel osaleb rekordiliselt pea 9000 osalejat ligi  100st riigist.

Eesti ühisstendil osalevad: KappaZeta, Crystalspace, SKUDO, CybExer Technologies, Spaceit, Milrem Robotics, Guardtime, Hedgehog, Tartu Ülikooli observatoorium ja Tallinna Tehnikaülikool.

Jaga postitust

Tagasi üles