Vaata peasisu

Fotod: Eesti ettevõtted osalevad kaugjuhtimise teel Hiina suurimal ärimessil

EASi ja KredExi ühendasutus
6. november 2020
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) viis ettevõtted Eesti ühisstendiga 5.-10. novembrini toimuvale China International Import Expole (CIIE). Eesti ettevõtted osalevad Shanghais toimuval suursündmusel oma Hiina partnerite vahendusel, lisaks on kohal EASi Hiina esindaja.

EASi Hiina ekspordinõuniku Ilaria Perla sõnul osaleb EAS CIIE-l kolmandat korda ning tegemist on esimese EASi ühisstendiga messiga peale koroonapandeemia puhkemist, kus inimesed reaalselt kohal on. „Sel korral küll Eestist keegi kohale ei sõida, vaid kõigil Eesti ettevõtetel on oma kohalikud Hiina koostööpartnerid ja esindajad, kes meie ettevõtteid messil esindavad,“ selgitas Perla.

Rohkem kui viie Ülemiste keskuse suurusele messialale (500 000 ruutmeetrit) tulevad kokku üle 3800 ettevõtte.

CIIE näol on tegemist Hiina suurima ärisündmusega. „Hiina turu potentsiaal on tohutu. Tõsi sealsetel turgudel edu saavutamine nõuab aega, ettevalmistust ja kannatlikkust. Samuti peab olema valmiis oma tooteid või teenuseid sealsetele nõudmistele mugandama,“ ütles Perla ja lisas, et mess on üks parimaid viise kontaktide loomiseks.

Juba neli aastat Hiina turul juba tegutsenud Balsnacki ekspordijuhi Marko Utsari sõnul on neil toimiv koostöö Hiina partneriga, kes neid ka messil esindab. „See on meie jaoks esmakordne kogemus nii-öelda kaugjuhtimise teel messil osaleda ja ise väga loodame, et jääb ka viimaseks korraks. Peamine eesmärk on leida uusi kontakte ja jaekette, et suure potentsiaaliga Hiina turul veel laieneda,“ rääkis Utsar. Tema sõnul on tegemist väga suure messiga ning Eesti ühisstend annab väga palju nähtavust juurde.

Balsnacki stend tänavusel CIIE-l.

Eestimaine pehme mööbli tootja Softrend on messil väljas oma avaliku ruumi ja avatud kontori tooteseeriaga. „Meil on Hiina turul pikaajalised plaanid ning messi eesmärk on leida ärikontakte ja aidata oma Shanghai koostööpartneril meie brändi jaoks edasimüüjate võrgustikku arendada,“ ütles Softrendi ekspordijuht Jason Medina. Muidu messidel ise ettevõtet esindama harjunud ekspordijuhi sõnul on see päris pingeline kogemus olnud. „Pean distantsilt tagama, et kõik sujuvalt läheks ja Hiina partner detailideni meie tootega kursis oleks.“

Messi avab Hiina president Xi Jinping ning rohkem kui viie Ülemiste keskuse suurusele messialale (500 000 ruutmeetrit) tulevad kokku üle 3800 ettevõtte rohkem kui 180 riigist või regioonist. Eesti ettevõtetest osalevad AS Balsnack International Holding, Saku Õlletehase AS, Nostam OÜ, Peenjoogivabrik Nudist OÜ ja Softrend Group OÜ.

Messil osalemist kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Jaga postitust

Tagasi üles