Vaata peasisu

Fotod: Eesti töösturid osalevad ühiselt Põhja-Euroopa juhtival allhankemessil

EASi ja KredExi ühendasutus
10. november 2021
3 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) viis üheksa ettevõtet Eesti ühisstendiga Põhja-Euroopa juhtivale allhankemessile ELMIA Subcontractor 2021, mis toimub 9.-12. novembrini Rootsis Jönköpingis.

EASi ettevõtluse ja innovatsioonikeskuse juhi Mihkel Tammo sõnul saavad Elmial kokku nii tootjad ja tarnijad, kui ka insenerid ja investorid, et olla kursis viimaste trendidega ja leida uusi koostööpartnereid. Ta rõhutas, et Eesti tööstus on pandeemiast muutunud maailmas hästi toime tulnud ning Elmia on hea võimalus pikemalt pausil olnud otsesuhtlus klientidega uuteks lepinguteks pöörata.

Peamiselt unikaalsete väikeseeria metallist rõdude ja piirete tootmisele keskendunud Adrem Pärnu juhatuse liikme Ivar Kaldasauna sõnul on neil messil osalemiseks mitmeid põhjuseid. „Meie peamine eesmärk on siseneda Rootsi turule ja leida omale seal püsitellijast koostööpartnerid, et seeläbi kasvatada mahtusid ja maandada riske. Nagu Covid kriis näitas, siis tekkisid tellimuste osas tagasilöögid erinevates riikides erinevatel aegadel,“ selgitas Kaldasaun.

Adrem Pärnu on messil oma toodetega väljas esimest korda. „Parima tulemuse saavutamiseks otsustasime teha messile minekuks täismõõtmetes rõduplatvormi näidise ja kaasata ka Rootsi ekspert oma stendile, et paremini sihtgruppi kõnetada,“ rääkis Kaldasaun ning rõhutas, et messi idee ongi tellijate usalduse võitmine ja käega katsutav kvaliteetne toode on selleks tõhus tööriist.

Metallitööstusettevõte Intar on Elmia messil osalenud juba 2016. aastast ning peab Rootsit oma põhituruks. Nende jaoks on oluline heade klientide ja koostööpartneritega kohtumine ning suhete tugevdamine.

„Me kasutame messil osalemist turu ja trendide tunnetamiseks. Kuulame oma partnerite tulevikuvisioone ja uurime, kuidas neil sellel keerulisel ajal tegelikult on läinud,“ rääkis suhete hoidmise olulisusest Intari juhatuse liige Joosep Mäe ning rõhutas, et just olemasolevad koostööpartnerid on nende visiitkaart ning suurem osa uutest klientidest tuleb läbi nende soovituste.

„Varasemalt oleme osalenud puhtalt allhanke ettevõttena, aga nüüd oleme ettevõtte suunda muutnud ning lisaks allhankele lisandus ka tööriistahoidikute omatoote seeria, mille edasiarendamisega me hetkel aktiivselt tegeleme. Raske on ette kujutada veel paremat kohta sellise info kogumiseks ja vahetuks suhtluseks inimestega kui Elmia mess,“ ütles Mäe.

Tema sõnul on allhankesektor muutunud palju teadlikumaks. „Tegeletakse ettevõtte siseselt digitaliseerimise, automatiseerimise ja efektiivsuse tõstmisega. Samas, üllatavalt vähe pannakse rõhku rohelisele mõtlemisele. Enda ettevõtte tuleviku planeerides oleme just rohelisele mõtlemisele ja keskkonnale palju rõhku pannud,“ sõnas Intari juhatuse liige.

Automaatseadmete ning robotsüsteemide projekteerimisele ja valmistamisele keskenduv Hoob osaleb samuti Elmial esimest korda. „Oleme osalenud sarnasel messil Soomes, kust saime mõned potentsiaalsed kliendid ning mis kindlasti aitas meie nähtavusele kaasa,“ ütles Hoobi tegevjuht Priit Raid ning lisas, et eesmärk on messil lihtne – leida uusi kliente.

Viimati 2019. aastal toimunud messil osales toona külastajatena üle 15 000 professionaali ning üle 1200 eksponendi umbes 30 riigist. Messialal on näitusepinda üle 18 000 ruutmeetri kokku viies hallis.

Eesti ühisstendil osalevad Adrem Pärnu AS, Boomerang Cable OÜ, Hoob OÜ, Inission OÜ, Intar MW OÜ, Metrosert AS, Plastone OÜ, Radius Machining OÜ ja TB Works OÜ.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/enterpriseestonia/albums/72157720179941070

Messi kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Jaga postitust

Tagasi üles