Vaata peasisu

Fotod: Eesti tehnoloogiaettevõtted osalevad maailma suurimal mobiilitehnoloogia messil

EASi ja KredExi ühendasutus
1. märts 2022
3 min

EAS viis 12 ettevõtet Eesti ühisstendiga maailma suurimale mobiilitehnoloogia messile Mobile World Congressile (MWC), mis toimub 28. veebruarist 3. märtsini Barcelonas.

EASi ettevõtluse ja innovatsioonikeskuse juhi Mihkel Tammo sõnul osaleb EAS MWC-l juba üheksandat korda. „Meie poolt vaadates on seal osalemine ennast igati õigustanud. Ettevõtete tagasiside on väga positiivne ning iga aasta on meil ettevõtete poolt ka tihe konkurents ühisstendile pääsemiseks,“ ütles Tammo.

Ta lisas, et meie ühisstend aitab ärisuhete loomisel riigi referentsina kaasa. „Paljud ühisstendil osalevad ettevõtted on juba päris mainekad nii Eestis kui ka piiri taga ja koos oleme veel silmapaistvamad,“ selgitas Tammo.

Ühisstendil osalevad: Fleet Complete Eesti OÜ, SK ID Solutions AS, Axinom Eesti OÜ, Mobi Lab OÜ, MINDTITAN OÜ, 1oT OÜ, Cybernetica AS, FORTUMO OÜ, Top Connect OÜ, Bamboo Group OÜ, Omnicomm OÜ ja Intertrust Technologies Estonia OÜ.

Messil osaleva Cybernetica digitaalidentiteedi tehnoloogiate osakonna juhataja Kaija Kirchi sõnul on traditsiooniliselt messidel osalemine nende jaoks oluline. „Loomulikult oleme pidanud pandeemia käigus kohanema, aga võimalust kliendiga otse ja vahetult suhelda on raske millegi muuga asendada,“ rääkis Kirch.

Cybernetica osaleb messil, et tutvustada digiüleminekut soodustavaid tehnoloogiaid potentsiaalsetele tulevastele klientidele ning selleks, et laiendada oma kontaktivõrgustikku.

Eelkõige tutvustatakse potentsiaalsetele partneritele digitaalse identiteedi lahendust. „Tegemist on kõrgelt sertifitseeritud turvalise tehnoloogiaga, millega saavad teenusepakkujad ja organisatsioonid lõpp-kasutajale võimaldada mobiilset isikutuvastust ning digiallkirja. Samas tutvustame laiemalt ka tehnoloogiad, mis aitavad kiirendada digiülemineku protsesse nii riiklikul tasandil kui ka organisatsioonides,“ selgitas Kirch ning tõi näiteks Cybernetica turvalise andmevahetuse tehnoloogia, mis on edasiarendus Eesti X-teest ning mida kasutatakse täna Ukrainas, Arubal, Beninis ja mujalgi.

Mobi Labi esindajad tutvustavad messil oma digitaalsete toodete disaini ja arendamise teenust ning oma värskelt valminud liitreaalsusrakendust Reality Maker. See võimaldab lisada virtuaalset sisu füüsilisse keskkonda – näiteks saab sedasi luua uudseid õppematerjale nii koolides, muuseumites kui ka töökeskkonnas.

Mobi Labi ärikonsultandi Silver Sova sõnul on peamine eesmärk luua uusi ärikontakte ja kohtuda olemasolevate äripartneritega – sealhulgas paljudega kellega tutvutud justnimelt varasematel aastatel MWC raames.

„Messid loovad eelise olla kursis uute trendidega ning võimaldavad meil omandada infot, mis lubavad meil olla oma valdkonna eestkõnelejad ja pakkuda klientidele innovaatilisi lahendusi,“ täiendas Sova.

Mobile World Congress on mobiilivaldkonna olulisim sündmus, mis toob järjekindlalt kokku maailma edukamate operaatorite, ettevõtete, tootjate ja kaubamärkide juhid ja visionäärid.

Rohkem infot: MWC 2022: Estonian Tech Meets the New World of Connectivity Head-On — Trade with Estonia

Galerii on nähtav siit (fotograaf Linda Uldrich): https://photos.app.goo.gl/sQm7ETmfZfPemBXZ8

Messil osalemist kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Jaga postitust

Tagasi üles