Vaata peasisu

Fotod: Eesti meretööstus otsib rahvusvaheliselt messilt uusi koostööpartnereid

EASi ja KredExi ühendasutus
7. september 2022
2 min

EAS viib kaheksa ettevõtet Eesti ühisstendiga meretööstuse messile SMM 2022, mis toimub 6.-9. septembrini Hamburgis.

SMM mess on maailma juhtiv merendussektori mess, kus sel aastal osalevad ca 2000 eksponenti ja üle 40 000 külastaja enam kui 100 riigist. „Messi mastaabist annab aimu see, et see toimub kokku ligi 90 000 ruutmeetril, mis on kümme korda suurem kui Pirita teel asuv Eesti Näituste messikeskus,“ näitlikustas EASi Saksamaa ekspordinõunik Leana Kammertöns.

Tänavu on fookuses merenduses toimuv üleminek rohelisele energiale, digitaliseerimine ja kliimamuutused. „See on ülihea võimalus Eesti ettevõtetele tutvustada oma uusi tooteid, end meretööstuse trendide ja arengutega kurssi viia ja uusi kontakte luua,“ rõhutas Kammertöns.

Estonian Marine and Manufacturing Initiative asutaja ja juhi Argo Sildvee sõnul näitab riiklik ühisstend meie tänastele ning tulevastele klientidele seda, et oleme usaldusväärsed partnerid.

“Suurel messil silmapaistmiseks tuleb aga ka ise kõvasti panustada – nii läbi oma olemasoleva klientuuri, kontaktibaasi, sotsiaalmeedia jne. See töö hakkab juba mitu kuud enne messi ning võimaldab kutsuda stendile õiged inimesed,” selgitas Sildvee taustatööd.

Varasemalt SMMil osalenud Eesti laeva- ja masinaehitusettevõte Proforce Industry on samalt messilt ka tulusaid lepinguid leidnud. „2018. aastal SMM-ilt saadud kontaktidega edasi töötades saime hiljem need ka tellimusteks vormistatud,” ütles Proforce Industry tegevjuht Madis Kollo.

Ta lisas, et kõige olulisem on see, et rahvuslikul stendil on lihtsam saada suuremat tähelepanu, kui ise väiksel stendil väljas olles.

Insta Globe Engineering tutvustab messil oma digitaalset elektrijärelvalve teenust. „Meie tarkvaralahenduse eesmärk on digitaliseerida elektripaigalduse, kontrolli ja kasutuselevõtu protsesse mere- ja offshore-tööstuses,” selgitas ettevõtte tegevjuht Ivo Pukk.

Tema sõnul on messil osalemise eesmärk leida uusi ekspordikanaleid, kohtuda võtmeklientidega ja kasvatada brändituntust.

Ühisstendil osalevad: Gettone Group, Marmi Futerno, DECK Marine Systems, Pentamet, Shore Link, Proforce Industry, Insta Globe Engineering, Adretec Estonia ning koostööpartnerina Estonian Marine and Manufacturing Initiative.

Messil osalemist kaasrahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Jaga postitust

Tagasi üles