Vaata peasisu

FOTOD: Eesti kaitsetööstus osaleb Euroopa suurimal maa- ja õhuruumi turvalisuse messil Pariisis

EASi ja KredExi ühendasutus
11. juuni 2018
3 min

Eesti ettevõtted osalevad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) eestvedamisel täna alanud kaitsetööstusemessil „Eurosatory 2018“, mis toimub 11.-15. juunini Pariisis. Riiklikul ühisstendil osalevad ELI, Threod Systems, Defendec, Bristol Trust, Toci, Milectria Est, Milrem Robotics, TerraMil, Galvi-Linda, SOLEEST ja Eesti Kaitsetööstuse Liit.

„EASi jaoks on oluline aidata Eesti ettevõtetel välisturgudel edu saavutada ning riikliku ühisstendi korraldamine ärimessidel annab hea võimaluse seniseid kontakte tugevdada, usaldust kasvatada ning oma uuenduslikke tooteid tutvustades uute võimalike partneriteni jõuda,“ ütles EASi ettevõtluse keskuse juht Tanel Rebane.

Eesti Kaitsetööstuse Liidu juhatuse esimehe Ingvar Pärnamäe sõnul on koostöös EASiga kaitsetööstusmessidel osalemine oluline, sest riiklik ühisstend loob tugevama ja terviklikuma kuvandi kaitsetööstussektorile ja ettevõtetele. „Üheskoos paistame paremini välja ja riigi nimi lisab usaldusväärsust ning annab kvaliteedipitseri, mis on kaitsetööstuses äärmiselt oluline,“ lausus Pärnamäe.

Pärnamäe lisas, et Eurosatory on mess, mis toimub igal teisel aastal juba viimased 50 aastat – järjepidevus messi toimumisel ning ettevõtete osalemisel on oluline, kuna nii tootearendus kui ka tehingud võtavad tihti aega aastaid.

„Kaitsetööstuse messidel saavad kokku tööstus ja lõppklient — sh kaitseväelased, julgeolekujõudude ja ministeeriumide esindajad. Võrdselt olulised on ka tööstuse omavahelised sidemed, mis tihti saavad alguse just sellistelt messidelt. Eesti kaitsetööstuse ambitsioon on aga Euroopas selgelt silma paista oma nutikate ja innovatiivsete toodete, teenuste ja lahendustega,“ rõhutas Pärnamäe, kes tõi näitena esile, et nii viimaste aastate Araabia Ühendemiraatides kui Euroopas toimunud kaitsetööstusmesside tulemusel on Eesti kaitsetööstusettevõtted saanud olulisi koostööpartnereid oma toodete arendamiseks ning leidnud ka eksporttehinguid soodustavaid kontakte.

Kümne Eesti kaitsetööstusettevõtte seast läheb Eurosatoryle välja ka Milrem Robotics, kes esitleb messil nelja erinevat mehitamata roomiksõidukit, millest üks on varustatud näiteks Threod Systemsi drooniga. “Kahe Eesti kaitsetööstusettevõtte koostöö tulemusel on tugevnenud mõlema tooted – Milremi mehitamata roomik on drooni näol saanud lisaväärtuse, samal ajal kui maapealse sõidukiga ühendatud droon suudab tänu sellele kauem õhus püsida,” tõi esile Milrem Roboticsi ekspordijuht Gert Hankewitz.

„Oleme alates 2015. aastast osalenud kõikidel suurematel messidel Londonis, Abu Dhabis, USAs ning Pariisis. Messidel saame võimaluse oma mehitamata roomiksõidukeid näidata ja katsuda anda,” tõi Hankewitz messi eelist esile, lisades, et vastavalt tootegruppidele on võimalik välismessidel luua kontakte, mis on nii ühele ettevõttele kui riigi kaitsetööstusele terviklikult väärtuslikud. “Oleme messidelt leidnud väga häid koostööpartnereid, kellega koos oleme jõudnud ka müügitehinguteni,“ ütles Hankewitz. Ta lisas, et Milremi põhifookus Eurosatory messil on Prantsuse turul ehk Prantsuse armeel aga ka Belgia ja Hollandi kaitsejõududel, kellega soovitakse võimalusel edaspidi koostööd teha.

Eurosatory on üks suurimaid kaitsetööstuse messe Euroopas, kus sel aastal osaleb enam kui 1570 eksponenti 57-st erinevast riigist, enam kui 57 000 külastajat 140-st riigist ning 212 ametlikku delegatsiooni.

Messil osalemist kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Fotod on allalaetavad siit: https://bit.ly/2JJOEyX

Jaga postitust

Tagasi üles