Vaata peasisu

Fotod: Eesti ettevõtted osalevad Prantsusmaal unikaalsel puidutööstuse messil

EASi ja KredExi ühendasutus
2. juuni 2022
2 min

EASi ja KredExi ühendasutus viis Eesti ettevõtted riikliku ühisstendiga Prantsusmaal toimuvale puidutööstuse messile „Carrefour International du Bois“. Mess toimub 1.-3. juunini ning Eestit esindavad ühisstendil seitse ettevõtet: Thermoarena OÜ, Forestcom OÜ , Vindor OÜ, Vara Saeveski  OÜ, Natural AS, CLTEST ja Pinska Liimpuit OÜ.

EASi ja KredExi ühendasutuse Prantsusmaa ekspordinõuniku Steve Cesse’i sõnul on puidusektor ja puitmajade turg Prantsusmaal viimastel aastatel kasvamas. „Puitu on siin ehitusmaterjalina palju propageeritud. Näiteks käivitas Prantsusmaa valitsus ambitsioonika renoveerimiskava, et riik oleks 2050. aastaks süsinikneutraalne ning samuti ehitab Prantsusmaa 2024. aastaks olümpiaküla, kus vähemalt 50% hoonetest peavad kasutama puitmaterjali,“ ütles Cesse.

Tema sõnul on puidu hind kiiresti tõusnud, mistõttu on Prantsuse ettevõtted rohkem valmis uurima võimalusi välismaiste ettevõtetega. „See koos Eesti ettevõtete hea mainega loob hea pinnase, et messil uusi partnereid leida,“ julgustas ekspordinõunik ühisstendil osalevaid ettevõtteid.

Eesti puidutööstuse ettevõtte Natural AS ekspordi müügijuhi Tõnis Oppi sõnul on eesmärk kohtuda oma olemasolevate klientidega ning leida uusi partnereid. „Viimased kaks aastat on näost-näkku kohtumised oluliselt vähenenud. Koostööd aga teevad omavahel ikka inimesed ehk peame oluliseks just personaalsust, et mõista meie klientide ootusi ja vajadusi,“ sõnas Oppi.

Tema sõnul on Carrefour koht, kus kohtuvad maailma puidutööstuse eksperdid ning lisaks koostööpartnerite leidmisele näeb seal ära, kuhu suunas kogu maailma puiduturg liigub ja millised on uued trendid.

Eritellimusel puidutooteid valmistava Forestcom OÜ tegevjuht Filip Kindt ütles, et nad on Carrefouri korduvalt külastanud, kuid nüüd on esimest korda ka oma stendiga väljas. „See on väga professionaalne mess ning ühisststend annab suurepärase võimaluse ka ise sellest aktiivselt osa saada. Oleme EASi poolt pakutud toega väga rahul, sest väikeettevõttena oleks keeruline siin iseseisvalt osaleda,“ selgitas Kindt.

Lääne-Prantsusmaal Nantes’is toimuval rahvusvahelisel messil osaletakse Eesti riikliku ühisstendiga EASi eestvedamisel teist korda. See on suurim puidutööstusele suunatud mess Prantsusmaal ja oma kontseptsiooni poolest unikaalne kogu Euroopas – mess on pühendatud 100% puidule.

Messil osalemist kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Galerii: https://www.flickr.com/photos/enterpriseestonia/albums/72177720299469798

Jaga postitust

Tagasi üles