Vaata peasisu

Fotod: Eesti ettevõtted osalevad Barcelonas targa linna messil

EASi ja KredExi ühendasutus
17. november 2021
3 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) viis kuuendat korda Eesti ettevõtted ühisstendiga Smart City Expo messile, mis toimub 16-18. novembril Barcelonas.

EASi ettevõtluse ja innovatsioonikeskuse juhi Mihkel Tammo sõnul on meil palju nutikaid ettevõtteid, kes targa linna lahendustega tegelevad. „Eelmisel korral jäi tavapärane mess ära ning toimus hoopis virtuaalselt. Seekord toimub aga füüsiliselt ja näha on, et huvi on ettevõtete seas väga suur. See on ikka väga suur abi ja tugi, et saame anda paljudele meie ettevõtetele võimaluse olla nähtaval oma valdkonna suurimal äriüritusel,“ ütles Tammo.

Tänavusel EASi ühisstendil osalevad 11 ettevõtet: CAFA Tech OÜ, Bisly OÜ, Artec Design OÜ, Envelope OÜ, EyeVi Technologies OÜ, CleanHand OÜ, Superhands OÜ, Fyma OÜ, Bercman Technologies AS, Auve Tech OÜ, Bikeep OÜ, lisaks on esindatud Taltechi targa linna tippkeskus ja Tehnopol.

Bercman Technologies piirkondliku müügijuhi Hans Leisi sõnul on Smart City Expo näol tegemist väga esindusliku ning kõrgetasemelise targa linna valdkonna messiga. „Me oleme messil oleme väljas oma nutika ülekäiguraja lahendusega, mis tõstab ülekäiguradadel erinevate sensoritega ja funktsioonidega liiklusohutust. Meie kasuks räägib interaktiivne ja pilkupüüdev eksponaat,“ selgitas Leis.

Ta lisas, et messid on Bercmani jaoks üks olulisemaid partnerite ja klientide leidmise vahendeid. „Meie partneriteks on liikluse ning mobiilsuse valdkonnas tegutsevad ettevõtted ning lõppklientideks omavalitsused ja linnad. Messil osalemine annab meile võimaluse kohtuda vahetult nii potentsiaalsete partnerite kui ka lõppklientidega,“ rääkis Leis.

Samuti messil osaleva Fyma juhi ja asutaja Karen K Burnsi sõnul saavad nad messil korraga väga suure hulga oma potentsiaalseid kliente läbi käia, näha kuhu on valdkonna trendid suundumas ning valideerida oma väärtuspakkumist. „Eestil on jätkuvalt maailmas väga tugev digiriigi kuvand ning meie ühisstendil on seetõttu ka kohe kvaliteedimärk küljes,“ ütles Burns.

Fyma on messil väljas oma põhitoote ehk Fyma masinnägemise SAAS platvormiga. „Me kasutame klientide olemasolevat kaamerate võrgustikku, mille videovoogu meie tehisintellekt reaalajas analüüsib. Fyma klientideks on peamiselt linnad ja suured kinnisvaraarendajad, kuna neil lihtsalt puudub korralik andmestik oma keskkonnas toimuva liikumise kohta,“ selgitas Fyma juht.

Fyma esitleb messil esmakordselt oma järeltöötluse toodet, mis võimaldab Fyma keskkonda üles laadida oma varasemalt salvestatud videoklippe ning tehisintellekt teeb tuvastused selle pealt, võimaldades salvestatud video pealt tuvastada objekte, nende liikumissuunda ja hulka kiiresti ning efektiivselt. See on freemium-mudeliga toode, kus esimesed tuvastused teeb toode tasuta, ülejäänu eest peab aga maksma.

Smart City Expo & World Congress on targa linna valdkonna olulisim sündmus, mis toob kümnendat korda kokku maailma edukamate linnade, ettevõtete, uurimiskeskuste, ülikoolide, operaatorite, tootjate ja riiklike või valitsusväliste organisatsioonide ja liitude juhid ning visionäärid.

Fotogalerii leiad siit

Jaga postitust

Tagasi üles