Vaata peasisu

Fotod: Eesti ettevõtted osalevad Araabia Ühendemiraatides kahel ärimessil

EASi ja KredExi ühendasutus
17. veebruar 2019
3 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) viis ettevõtted riikliku ühisstendiga maailma suurimale toidu- ja joogisektori messile Gulfood 2019 ja koostöös Eesti Kaitsetööstuse Liiduga rahvusvahelisele kaitsetööstusmessile IDEX 2019. Messid toimuvad vastavalt Dubais ja Abu Dhabis 17.-21. veebruarini. 

„Nii Gulfoodi kui IDEXi puhul on tegu vaieldamatult vastavate valdkondade tippsündmustega. Gulfoodi loetaksegi maailma suurimaks toidumessiks,“ ütles EASi ettevõtluse keskuse juht Tanel Rebane ning lisas, et Pärsia lahe piirkond on väga kiiresti arenev ja just kaitsetööstus ning toidusektor on sealsetest turgudest väga huvitatud.

Teist aastat järjest Gulfoodil osalev imikutele mõeldud piimasegude tootja Solbritt esindaja Jane Suitsu sõnul investeerivad nad palju tootearendusse, et olla innovaatiline ning kuuluda maailma tipptegijate hulka. „Kuna meie tooted vastavad ka araabia maade nõudmistele ja omavad halal sertifikaati, siis oleme valmis laienema ka Lähis-Ida turgudele ning suurim rahvusvaheline ekspordimess on selleks just parim platvorm,“ rääkis Suits ettevõtte ambitsioonidest.

Innovatiivsete ja uudsete toodete jaoks on Gulfoodil eraldi ala ning sinna valiti ka Kellybar kohukesed ja Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse Elsavie tootesari, kuhu kuuluvad mikrobioomi analüüs ja kiudainerikkad toidulisandid.

Kaitsetööstusemessi IDEX 2019 ühisstend toimub EASi ja Eesti Kaitsetööstuse Liidu koostöös ning seal on oma toodetega väljas ka Milrem Robotics. Nende ekspordidirektori Gert Hankewitzi sõnul on IDEX regiooni tähtsaim mess, kus peab tingimata kohal olema. „Arvan, et ei liialda, kui ütlen, et Milrem Robotics on Lähis-Idas juba päris hästi tuntud,“ kinnitas Hankewitz ja lisas, et ettevõte on messil väljas nelja erineva mehitamata maismaasüsteemiga, olles nii oma ala enim esindatud tootja üritusel.

Mehitamata lennuvahendite tootja Threod Systemsi äriarendusosakonna juht Kristo Kips sõnas, et peamine eesmärk on laienemine uutele välisturgudele. „Threod Systems teeb koostööd mitme Eesti kaitsetööstuse ettevõttega ning kõrvuti messil väljas olles saame huvilistele koheselt tutvustada ka ühiseid integratsioone,“ selgitas Kips ühisstendi eeliseid.

IDEX on üks suuremaid ja tähtsamaid kaitse- ja relvatööstuse valdkonna messe maailmas. 2017. aastal osales messil 1235 eksponenti, üle 100 000 külastaja ning 175 ametlikku delegatsiooni. IDEX 2019 Eesti riiklikul ühisstendil osalevad: Terramil OÜ, Threod Systems OÜ, Toci OÜ, Milrem AS, Tactical Solution OÜ, SAMELIN AS, ELI OÜ, Defendec OÜ ja Milectria Est OÜ. Partnerina osaleb ühisstendil Eesti Kaitsetööstuse Liit.

Gulfood on maailma suurim toidu- ja joogisektori mess, mis toimub igal aastal Dubai World Trade Centeris. Tegemist on ärimessiga, kus osaleb 5000 eksponenti 120 erinevast riigist. Tänavusel ühisstendil osalevad: Valio Eesti AS, Aktsiaselts Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus, EBM Grupp AS, AS Balsnack International Holding, AS Solbritt ja Kellybar OÜ.

20. veebruaril toimub Dubais EASi uue ekspordinõuniku tutvustamine kahe ühisstendi ettevõtetele Gulfood 2019 ja IDEX 2019.

Jaga postitust

Tagasi üles