Vaata peasisu

Fotod: Eesti ettevõtted osalevad Aasia suurimal toiduinnovatsiooni messil

EASi ja KredExi ühendasutus
18. mai 2021
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) viis ettevõtted Eesti ühisstendiga 18.-20. maini toimuvale toidu- ja joogisektori messile SIAL China 2021. Eesti ettevõtted osalevad Shanghais toimuval suursündmusel kaugjuhtimise teel ehk messil esindavad neid kohalikud Hiina partnerid.

Kohapeal toetab Eesti ettevõtteid ka EASi Hiina ekspordinõunik Ilaria Perla. Tema sõnul on SIAL China  kindlustanud oma positsiooni kui juhtiv rahvusvaheline mess toiduainetööstuse professionaalidele. “Tegemist on Aasia suurima toiduinnovatsiooni messiga, mis pakub võimalusi nii kohalikele kui ka rahvusvahelistele ettevõtetele oma turustusvõimalusi laiendada,” ütles Perla.

EASi ekspordinõuniku sõnul on nii-öelda kaugjuhtimise teel messil osalemist juba varem proovitud. “Novembris toimunud China International Import Expo ajal samuti keegi Eestist Hiina ei läinud. Sama on ka nüüd – Eesti ettevõtteid esindavad nende Hiina esindajad ja koostööpartnerid,“ selgitas Perla.

Ka varasemalt EASiga messidel osalenud Haage Joogid on juba Hiina turul loodusliku mineraalveega. Nende ekspordijuhi Xenia Joosti sõnul tuleb koroona tingimustes olla paindlik. „Kindlasti oleks parem ise messil kohal olla aga Hiinasse pääsemine on hetkel raskendatud ja ajamahukas ning seetõttu kasutame oma kohaliku edasimüüja abi,“ ütles Joost, kelle sõnul on eesmärk tutvustada oma brändi ning leida ka uusi kontakte jaekettidest.

Käsitöösiidrite ja puuviljavahuveinidega tahab Hiina turule murda Siidrikoda ning selle nimel on juba üle aasta teadlikku tööd tehtud. „Meie peamine eesmärk on leida kohalik edasimüüja, agent või jookide maaletooja, kes oskab esile tõsta meie põhjamaise tooraine eripära ja toodete valmistamise kvaliteeti. Samuti on messil osalemine hea võimalus küsida tagasisidet meie tänaste toodete kohta, et mõista paremini kohalike eelistusi,” rääkis Siidrikoja ekspordijuht Ingrid Grünvald, kelle sõnul peab arvestama ka tõsiasjaga, et siider kui toote kategooria on hiinlaste jaoks üsna uus ja paljude jaoks lausa tundmatu jook, mis alles kogub populaarsust.

Eesti ühisstendil osalevad kokku seitse ettevõtet: Tanker Brewery OÜ, Lahhentagge OÜ, Saku Õlletehase AS, Nostam OÜ, Haage Joogid OÜ, Siidrikoda OÜ ja Peenjoogivabrik Nudist OÜ.

SIAL China messiala on 180 000 ruutmeetrit, mis on ligi 20 korda suurem kui Eesti Näituste messikeskus. Kokku osaleb messil rohkem kui 4500 eksponenti ja messi külastab rohkem kui 120 000 toidu- ja joogisektori esindajat.



Messil osalemist kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Jaga postitust

Tagasi üles