Vaata peasisu

Fotod: Eesti ettevõtjad osalevad Skandinaavia suurimal ehitusmessil

EASi ja KredExi ühendasutus
27. aprill 2022
3 min

11 ettevõtet osalevad EASi korraldatud ühisstendil Põhjamaade suurimal ehitustööstusmessil Nordbygg 2022, mis toimub 26.-29. aprillini Stockholmis. Messil osalevad: R-Fix, FinEst-Hall Factory, Pinska Liimpuit, Bisly, Vecta Design, Centene Pro, Primostar, ACM Metal, Harmet, Malmerk Klaasium ja SeiCom.

Rõdu- ja terassiklaaside ning piirete valmistaja Malmerk Klaasium osales Nordbyggil esimest korda juba 2014. aastal. Nende tegevjuhi Henry Ristimägi sõnul on see olnud koht, kus värskendada oma ärisuhteid olemasolevate klientidega ning luua uusi.

„Väljakutsed tarneahelates panevad paljusid Rootsi hankijaid järjest enam otsima alternatiivseid tarnijaid oma tootesegmentidele. COVIDi järgsel esimesel omataolisel messil on meie ootus, et kohal on palju meie jaoks potentsiaalseid kliente, kes varasemalt on näinud oma peamise tarnijana kohalikke tootjaid, kuid nüüd on avatud kaugematele alternatiividele – meile,“ rääkis Ristimägi.

Ühe lipu all väljas olles näevad meie potentsiaalsed kliendid, et riik usaldab meid.

Henry Ristimägi, Malmerk Klaasium juht

Tema sõnul on ühisstendiga messil käimisel mitmeid plusse. „EAS aitab teha suure osa organisatoorsest tööst ning ettevõtetel jääb rohkem aega oma põhitegevuse ehk müügitöö jaoks. Ühe lipu all väljas olles näevad meie potentsiaalsed kliendid, et riik usaldab meid ja tahab meie ärihuve Rootsis jagada. Viimaseks, kuid mitte väheoluliseks peame seda, et stendil osalejate vahel tekib tavaliselt sünergia ning loomulik kontaktide vahetamine, suunamine ja networking,“ sõnas Malmerk Klaasiumi juht.

Messil osaleb ka energia säästmiseks hooneautomaatika tehnoloogiat loov Bisly. Nende juhi ja kaasasutaja Siim Vipsi sõnul on nende eesmärk leida messilt pilootprojekte ja edasimüüjaid.

Oleme väljas suurematele elukondlikele arendustele suunatud intelligentse hoone lahendusega. See valdkond on meil hästi tootestatud ning võimaldab saavutada kiire skaleerimise korral suurt süsiniku jalajälje vähendamist uutel turgudel,“ selgitas Vips ning lisas, et kui Eestis on targad hooned kujunenud turustandardiks, siis nende eesmärk on Bisly tehnoloogia abil võimaldada sama ka teistel turgudel.

Eesti ühisstend

Eesti moodulmajade tootja Harmeti jaoks on Skandinaavia põhiturg, kuhu läheb ligi 90% nende toodangust. „Kuna Nordbygg on Põhja-Euroopa suurim ehitusmess, siis on meie jaoks oluline seal kindlasti esindatud olla. Kohtume uute ja vanade koostööpartneritega, tutvustame oma tooteid ja teenuseid ning otsime uusi kliente,“ seletas Harmeti müügiosakonna juhataja Risto Mätas.

„Seekord esitleme esmakordselt oma uut Rootsi turule suunatud moodulkorterite tooteseeriat „HEM“. Sinna kuuluvad eri suuruses korterimoodulid, mis võimaldab arendajal kokku panna just enda projektile sobivaid kortermaju või ridaelamuid,“ rääkis Harmeti esindaja.

EAS on Eesti ettevõtetega Nordbyggil käinud alates 2014. aastast. Seekord oodatakse messile ligi 50 000 külastajat üle kogu Skandinaavia, Baltikumi ja Euroopa. Messi ajal toimub Stockholmis Eesti saatkonnas vastuvõtt Eesti ettevõtetele ja nende partneritele Rootsis. Messidel osalemist kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Fotod (autor: Jonas Sveningsson): https://www.flickr.com/photos/enterpriseestonia/albums/72177720298426362

Jaga postitust

Tagasi üles