Vaata peasisu

Fotod: EAS korraldab mainekal paadimessil võimsa Eesti ühisstendi

EASi ja KredExi ühendasutus
21. jaanuar 2019
3 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) viis Eesti ettevõtted Euroopa suurimale paadimessile Boot, mis toimub 19.-27. jaanuarini Düsseldorfis ning kuhu tulevad kokku nii paatide ostjad kui ka ehitajad, insenerid ja disainerid kogu maailmast.

Eesti väljapanekul osalevad üheksa ettevõtet. Uute toodetena esitlevad meie ettevõtted esmakordselt purjejahti Saare 38.2 ja mootorpaate Alunaut A10 RIB SAR ning LarsenB 920.

EASi ettevõtluse keskuse juhi Tanel Rebase sõnul on EAS pika ajalooga paadimessil riikliku ühisstendiga väljas viiendat korda ning see on ennast väga hästi ära tasunud. „Meie väikelaevaehitus on Euroopa tihedas konkurentsis järjest kõrgemalt hinnatud ning Boot on kujunenud paljudele meie ettevõtjatele peamiseks müügikanaliks. Eelmine aasta müüsid kõik meie ühisstendil osalenud paaditootjad vähemalt ühe paadi ning leiti väärtuslikke kontakte ka edasiseks,“ rääkis Rebane.

Eesti Meretööstuse Liidu esindaja Maria Ruubas kinnitas, et Eesti väikelaevatootjad on ennast tõestanud heade koostööpartneritena. „Tõstmaks Eesti kui tootjamaa tuntust ning edendamaks ettevõtete rahvusvahelist konkurentsivõimet on meie ühise tegevuse keskmes olnud alati turundus. Toodete ühine esitlemine tugevdab Eesti meretööstuse kuvandit – oleme uuenduslikud ja usaldusväärsed. Eesti meretööstuse toodangust eksporditakse ca 80%, tähtsaimad sihtturud on Rootsi ja Saksamaa,“ rääkis Ruubas ja lisas, et sektori müügitulu maht on viimastel aastatel stabiilselt tõusnud 7-8 protsenti aastas.

Ujuvkaide ja –majade tootja Top Marine juhata Andry Prodel ütles, et neil hea meel esmakordselt Düsseldorfis oma kvaliteetsete toodetega väljas olla. „Oleme saanud Saksamaalt positiivset tagasisidet ja eriti suur huvi on ujuvmajade vastu. Lähiaastatel plaanime arenguhüpet ujuvmajade ujukiteks mõeldud superpontoonide tootegrupis, seega on Saksamaa turg loogiliseks jätkuks meie ettevõtte arengule,“ rääkis Prodel tulevikuplaanidest.

Messil neljandat korda osaleva Snow & Wakeboard Solutions OÜ juhatuse liikme Martin Lauritsa hinnangul on Boot Düsseldorf suurepärane võimalus oma brändi ja toodete tutvustamiseks maailma ühel suurimal veeteemalisel messil. „Järjepidevus on viinud selleni, et täna teatakse meie kvaliteetseid lahendusi üle kogu Euroopa,“ ütles Laurits.

22. jaanuaril toimub messil kõrgetasemeline Eesti stendi vastuvõtt, kus võõrustajate hulgas on Eesti suursaadik Saksamaal dr Mart Laanemäe ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi.

Boot Düsseldorf on Euroopa suurim veespordi- ja paadimess, mis toimub sel aastal juba 50. korda. Messile tulevad kokku nii tootjad, tarnijad kui ka ajakirjanikud, investorid ja samuti palju lõpptarbijaid. Eelmisel korral külastas messi pea veerand miljonit inimest 94 riigist.

Boot 2019 Eesti ühisstendil osalevad: Alunaut OÜ, Barca OÜ, Eysysla Yard OÜ, Lingalaid OÜ, Saare Yachts OÜ, Snow & Wakeboard Solutions OÜ, Top Marine OÜ, Veega Grupp OÜ ja Water Mate Boats OÜ.

Eesti ühisstendide korraldamist rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Fotod: https://tinyurl.com/yamz62v8

Jaga postitust

Tagasi üles