Vaata peasisu

Fotod: Araabia Ühendemiraatide äridelegatsiooni visiit lõppes väravasajuga

EASi ja KredExi ühendasutus
13. mai 2022
2 min

Eestis käis sel nädalal visiidil kõrgetasemeline äridelegatsioon Araabia Ühendemiraatidest (AÜE). AÜE majanduse ja rahvusvahelise kaubanduse abivälisministri Abdulnasser Al Shaali poolt juhitud visiidi raames toimusid kohtumised ligi 80 Lähis-Ida turust huvitatud Eesti ettevõttega ning Lilleküla staadionil peeti sõbralik jalgpallimatš.

Visiidi käigus toimus esimene ametlik AÜE-Eesti koostöökoja koosolek, kus osales ka ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt. Minister ütles, et tal on hea meel, et koostöökoja formaat on nüüd sisuliselt käima läinud. „See on järgmine samm ärisuhete arendamisel ning Eesti ettevõtete toetamisel peale Eesti saatkonna ja EASi välisesinduse avamist AÜE-s ning EXPO-l osalemist,” ütles Sutt.

Ühispilt pärast esimest ametlikku AÜE-Eesti koostöökoja koosolekut. Foto: Rasmus Kooskora

Koostöökojaga on oodatud liituma AÜE turul tegelevad või selle vastu huvi tundvad ettevõtted ja selle eesmärgiks on luua ning edendada kahepoolseid kontakte mõlema riigi ettevõtjate huvides. Ekspordihuvi korral tasub ühendust võtta ka EASi AÜE ekspordinõunikuga.

Visiidi raames toimusid kümme erinevat valdkonnapõhist töötuba, kus arutati koostöövõimalusi näiteks IT ja tehisintellekti, investeeringute, logistika, energia, hariduse ning samuti toidu ja keskkonna teemadel.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts ja Abu Dhabi Kaubandus-Tööstuskoja peasekretär Humaid bin Salem allkirjastasid visiidi käigus vastastikuse mõistmise memorandumi. „Meie eesmärk on olla alati uste avajaks ja luua ettevõtjaile maksimaalselt võimalusi edukaks äriks. Selliste koostöölepete peamine eesmärk just see ongi ning teatud kultuuriruumis omavad sarnased kokkulepped väga positiivset mõju,“ selgitas Palts.

Vastastikuse mõistmise memorandumi allkirjastamine. Foto: Rasmus Kooskora

Kavas oli ka jalgpallimatš, mis toimus AÜE ja Eesti segavõistkondade vahel. Eestit esindasid nii ettevõtjad kui ka riigiametnikud ja EASi ja KredExi ühendasutuse töötajad. Mängijaid tervitas ka meie legendaarne väravavaht Mart Poom.

„Meeleolukas sõprusmäng oli hea vahepala töistele kohtumistele ning lõi hea fooni ka ärisuhete arendamiseks,” sõnas ka ise platsil käinud EASi ja KredExi ühendasutuse ekspordinõunike juht Sven Aulik.

Grupipilt pärast meeleolukat sõprusmängu. Foto: Rasmus Kooskora

Visiiti korraldas EASi ja Kredexi ühendasutus koostöös Välisministeeriumi, Eesti saatkonnaga Abu Dhabis ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga.

Fotogalerii visiidist ja jalgpallimatšist!

Visiidi ametlik kava.

Jaga postitust

Tagasi üles