Vaata peasisu

EXPO paviljoni külastajate arv Milano EXPO-l ületas Eesti rahvaarvu

EASi ja KredExi ühendasutus
13. juuli 2015
6 min

12. juuli seisuga on külastanud Eesti paviljoni rohkem inimesi kui Eestis elab.

Eesti paviljon maailmanäitusel EXPO MiIano 2015 on osutunud kahe ja poole lahti olnud kuu jooksul populaarseks külastuskohaks – seda on tänaseks külastanud 1 miljon 364 tuhat inimest. Keskmine külastajate arv päevas on 18 196 inimest.

EXPO Eesti esinduse juhi Andres Kase sõnul planeeriti enne üritust külastajate arvuks keskmiselt 5-8 tuhat inimest päevas, mis teeb kuu külastajate arvuks 150 kuni 240 tuhat inimest. „Arvestasime, et kui ürituse lõpuks on meie paviljoni külastanud sama palju inimesi kui elab Eestis, saame lugeda projekti õnnestunuks. See, et Eesti elanike arv juba kahe ja poole kuuga külastajate poolt ületatakse, on ka meile endale positiivseks üllatuseks. Selle üheks põhjuseks võib olla paviljoni avatud kontseptsioon, mis võimaldab kõigil külastajatel hoone kolmest küljest paviljoni siseneda ilma järjekorras ootamata, mis külastajatele väga meeldib. Rohkem külastajaid, tähendab rohkem positiivseid kontakte nii turismile kui ettevõtjatele,” lisas Kask.

Maikuus läbis EXPO väravaid ametlikel andmetel 2,7 miljonit külastajat, mis annab päevaseks külastajate arvuks keskmiselt 90 tuhat inimest. Korraldajad on ennustanud poole aastase EXPO külastajate koguarvuks 20 miljonit inimest, mis maikuise külastajate arvu alusel näib siiski jäävat kättesaamatuks.

Eesti paviljon on “puust pesakastidest” koosnev kolme korrusega galerii, mis on avatud külastajatele kolme sissepääsuga, nii paviljoni eest, tagant, kui ka külgedelt. Paviljonis on 34 kiike, isemängiv Estonia klaver, 200 Click & Grow nutitaime ja käsitööna Eestis valmistatud luksustsikkel Renard. Esimesel korrusel on avatud Eesti restoran ja teisel korrusel suveniiripood. Kõige populaarsemateks atraktsioonideks paviljonis on osutunud esimese korruse kiiged, Viks’i jalgratas, millega saab teha virtuaalse tuuri Tallinna vanalinnas, tõukeratas Raybike ja Eesti mets paviljoni kolmandal korrusel.

Eesti paviljon jääb avatuks kuni 31. oktoobrini ja seda saab külastada igal nädalapäeval kella 10-st 23-ni. 145 osalevat riiki pakuvad meelelahutust ja uusi teadmisi ning põnevust igas vanuses külastajale.

Lisatud paviljoni ekspositsiooni kirjeldus.

EXPO Milano 2015 ametlikult kodulehelt siin
Eesti paviljoni ametlikult leheküljelt siin
Facebook Eesti keeles  #eestipaviljon
Facebook Inglise keeles #estoniaexpo2015
Instagramm #estoniaexpo2015
Twitter #estoniaexpo2015

Kontakt:

Andres Kask
World Expo Milano 2015
Eesti esinduse juht
+372 627 9513;
+372 5866 6183
[email protected]

Eesti paviljoni ekspositsiooni tutvustus Milano EXPO-l 2015

Eesti paviljon pakub oma külastajale mitmekülgset kogemust paviljoni kolmel korrusel. Huvilistele näidatakse Eestit kui huvitava ajaloo ja traditsioonide, looduse ning tulevikku vaatavate inimestega tänapäevast riiki. Paviljoni ülesehitusse on kaasatud tänaseks rohkem kui 40 Eesti ettevõtet, kes oma toodete või teenustega on paviljonis väljas ning maailmanäitusel kohal kõik kuus kuud.

Paviljoni esimese korruse püsinäitus on lahendatud läbi temaatilise, erinevaid Eesti tahke puudutava, videoinstallatsiooni. Vaatajas tekitatakse huvi Eesti vastu läbi huvitavate kaadrite, mis püüavad vastata lihtsatele küsimustele nagu „Kus on Eesti? Kes on Eesti? Mis on Eesti?“. Pesakastide videod puudutavad järgmiseid teemasid: kultuur, traditsioonid, eestlase identiteet, infoühiskond, Eesti loodus, Eesti toit. Videote eesmärgiks on edastada sõnum Eesti kui mitmekülgse ja avatud võimalustega riigi kohta, lisaks suunata külastajat uurima lähemalt teisi väljapanekuid ning näitusi Eesti paviljonis.

Teise poole  esimesest korrust täidab paviljoni restoran, kus pakutakse Eesti köögi suupisteid ning Eesti õlut. Restoraniletti kaunistavad Eesti ettevõtte Click and Grow poolt toodetud nutitaimed, mis sümboliseerivad eestlaste innovaatilist ja loodussõbralikku mõttelaadi. Lisaks on kõikidel paviljoni korrustel suureks tõmbenumbriks kiiged, millest tunnevad rõõmu nii noored kui ka vanad.

Paviljoni esimesel korrusel asub ka peatänavale suunatud lava, kus Expo külastajal on võimalik nautida Eesti orkestrite, kooride ja bändide kontserte ning esinemisi. Kui parajasti mõnda publikule suunatud üritust toimumas ei ole, on lava kasutuses kui puhkeala, kus mugavates Eesti mustritega kott-toolides on hea korraks jalga puhata ning pikutada.

Eesti paviljoni teisel korrusel tervitab külastajat püsinäitus „Head Eesti Asjad“, mis on  sümbioos erinevatest Eesti toodetest, teemadest ja ideedest loodud installatsioonidest. Igas pesakastis on fookuses üks teema, mis tuuakse külastajani läbi huvitavate videote, piltide ning tekstide. Osad pesakastid kutsuvad inimest üles uurima ja tutvuma antud pesakasti teemaga, teised on interaktiivsed installatsioonid ehk külaline saab osa elamusest läbi tegevuse. Näiteks Laulu- ja Tantsupeo pesakast, kus lisaks üldinfole on võimalik kiirkursuse korras õppida ära neli Eesti rahvatantsu. Eesti kaasaegset rattakultuuri ning –kogukonda ja rattaliikumist tutvustavas pesakastis saab külastaja sõita Viksi jalgrattaga Tallinna Vanalinna munakiviteedel. E-Eesti pesakastis antakse huvilistele kiire ülevaade meie edulugudest ning saavutustest IT valdkonnas, kus tooniandvateks märksõnadeks on digitaalne allkiri, e-riik ning e- residentsus. Lisaks on püsinäitusel väljas pesakastid, mis räägivad Eesti toidust ja rukki teravilja tähtsusest Eesti köögis, Eesti ülikoolide eesrindlikkusest ning saavutustest. Lisaks on võimalik näha Põhja- Eesti rabamaastikku 3D vaates ning kuulata Eesti kaasaegset ja klassikalist muusikat eesotsas Arvo Pärdiga.  Teise korruse klaassaalis on eraldiseisvate ja kontrasti tekitavate objektidena väljas Estonia klaver ning Renardi mootorratas. Üks sümboliseerib aastatepikkust traditsiooni ja ajalooga ettevõtmist, teine just tänapäevast lahendust ja kaasaegset disaini. Lisaks on klaassaalis leitav ka Eesti suveniiripood, kus on müügil paljude Eesti tunnustatud ja tuntud kunstnikke käsitööd ning disaini.

Eesti paviljoni kolmandal korrusel saab külaline osa Eesti metsast. Ala on peamiselt loodud Eesti loodusega tutvumiseks ning rahulikuks ajaveetmiseks. Istudes mõnele katusealal olevale pingile hakkab metsainstallatsioonis laulma mõni Eesti lind. Kui külastajaid on mitu, tekib metsa juba tore Eesti lindude sümfoonia. Lisaks on võimalik läbi piiluaukude uudistada looduskaameratest Eesti lindude ja loomade tegemisi.

Eesti osalemist maailmanäitusel korraldab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Paviljoni on projekteerinud Kadarik ja Tüür Arhitektid ja ehitanud Redaelli Costruzioni S.p.A. Ekspositsioon on loodud koostöös EASi, loovagentuur AKU, RGB ja Produktsioonigrupp OÜ-ga. Eesti osalemist, püsiprogrammi ning püsiekspositsiooni EXPO Milano 2015 maailmanäitusel on toetatud Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmetest.

Jaga postitust

Tagasi üles