Vaata peasisu

Expo on läbi, kuid eestlaste äritegevus AÜE suunal kogub üha suuremat hoogu

EASi ja KredExi ühendasutus
22. juuli 2022
2 min

Kuigi Dubai Expo sulges oma väravad külastajatele juba 31. märtsil, jäävad Araabia Ühendemiraadid EASi fookusturuks ka järgnevateks aastateks, sest maailmanäituse julgustavad tulemused annavad põhjust selle piirkonnaga veelgi tihedamat koostööd arendada.

Eestlaste huvi Araabia Ühendemiraatides äri teha ei näita raugemise märke – selle  ilmekaimaks näiteks on Eesti paviljoni suurtoetaja ETS Nordi jätkamine Eesti paviljoni rendiruumides, et aktiivselt jätkata oma tegutsemist Dubais ning teha ettevalmistusi esimese tehase avamiseks Araabia Ühendemiraatides.

Eesti-AÜE ärikojal on koostöö osas suured plaanid

Expo pikemaaegsetest mõjudest on kindlasti tooniandvamaks emiraatide algatusel Expo ajal loodud Eesti-AÜE ärikoda, mille Eesti-poolseks kaasesimeheks on Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ning emiraatide esindajaks sealse investeerimisettevõtte Mubadala esindaja Salem Al Shamsi. Esimesele tutvumiskohtumisele maailmanäitumisel järgnes juba maikuus kaasesimeeste ja minister Sutti kohtumine Tallinnas, mille raames toimusid ka mitmed erinevad töötoad vastastikuse koostööhuvi kaardistamiseks. Ärikoja asutajaliikmete seas on ettevõtteid mitmetest valdkondadest, sealhulgas meditsiin, IT, haridus, ehitus, kaitsetööstus ja lennundus.

Konkreetsematest tegevustest on AÜE investeerimisfirma Mubadala koostamas Eestisse investeerimise strateegiat ning AÜE haridusministeerium on väga huvitatud koostööst kõrghariduse ja programmeerimiskoolituse vallas, viimase raames on juba toimunud ka kohtumine kood/Jõhvi kaasjuhiga. Dubai Future Foundationil on kavas sügisel pakkuda Eesti idufirmadele programmi Dubaisse laienemise võimaluste tutvustamiseks. Ärikoja eesmärgiks ongi vastastikuste ärihuvide kaardistamine, algatuste toetamine ja ettevõtete ärivõimaluste realiseerimisele kaasa aitamine. Ärikojaga võivad ühineda kõik ettevõtted, kellel ärihuvid AÜE suunal.

AÜE kui kogu regiooni värav

EAS näeb AÜEd olulise fookusturuna ka edaspidi, sest seda nähakse väravana kogu Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika regiooni sisenemiseks. Piirkonna olulisust arvestades jätkab EAS ka sel sügisel mitmete koolitusprogrammidega, mis on loodud just Pärsia lahe riike silmas pidades. 13. septembril alustab uus grupp toidusektori ettevõtteid programmiga „Süsteemne eksport Araabia Ühendemiraatidesse“, oktoobris on kavas IT-sektori kontaktreis AÜEsse ja Saudi Araabiasse ning Eesti osaleb tänavu esimest korda ühisstendiga Dubais toimuval suurimal piirkondlikul tehnikamessil Gitex. Novembris ootab toiduainetööstuse ettevõtjaid HoReCA fookusega kontaktreis AÜEsse ja Saudi Araabiasse ning 2023. aasta kalendris on juba kindlalt paigas Eesti stendiga osalemine toidumessil Gulfood ja kaitsetööstusemessil Idex.

Araabia Ühendemiraatides ja laiemalt laheriikides ärivõimaluste kaardistamiseks tasub ühendust võtta EASi esindaja AÜEs – Ege Devon.

Ege Devon
E-post: [email protected]
Mobiil: +971 508381904
Keeled: inglise keel, eesti keel

Jaga postitust

Tagasi üles