Vaata peasisu

EXPO Eesti rahvuspäeval Milanos võidakse purustada maailmarekord kiikingus

EASi ja KredExi ühendasutus
4. juuni 2015
2 min

4. juuni 2015

Pühapäeval, 7. juunil avab president Toomas Hendrik Ilves Eesti rahvuspäeva maailmanäitusel EXPO Milano 2015. Rahvuspäeval toimub hulga Eestile omaseid sündmusi ja Guinnessi maailmarekordiüritus kiikingus.

Rahvuspäeva avab president Toomas Hendrik Ilves, kellele ulatavad sinimustvalge lipu äsja teekonna lõpetanud EXPORIDE jalgratturid.

Rahvuspäeval sooritab Eesti kiikingu meister Kaspar Taimsoo katse, et purustada senine maailma tippmark, milleks on 7.08. Eestlase eesmärgiks on püstitada uus maailmatippmark ja lüüa taaskord seni kehtivat Guinnessi rekordit, mis on 7.02.

7. juunil avatakse näitus „Head Eesti asjad“, mis on sümbioos erinevatest Eesti toodetest, teemadest ja ideedest loodud installatsioonidest. Igas näituse pesakastis on fookuses üks teema, mis tuuakse külastajani läbi huvitavate videote, piltide ning tekstide. Näiteks on välja pandud Eesti muusikat-, laulupeotraditsioone-, Eesti rukkist, rattakultuuri ja arenenud infoühiskonda tutvustavad kastid.

Rahvuspäeval toimub ka Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri kontsert Tõnu Kaljuste dirigeerimisel. Samuti leiab rahvuspäeval paviljonis aset Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkestri ja Harjumaa Keelpilliorkestri kontsert. Paviljoni külastajatele tutvustavad Eesti muusikat ka eurolaulikud Elina Born ja Stig Rästa, lisaks Eesti Pops DJ-d ja ansambel Elephants From Neptune.

Eesti rahvuspäeva väisavad mitmed ministrid ja kõrgetasemelised külalised Eestist ja Itaaliast.

Eesti paviljon jääb avatuks kuni 31. oktoobrini ja seda saab külastada igal nädalapäeval kella 10-st kuni 23-ni.

Maailmanäitusel osaleb 140 riiki, kes tutvustavad oma väljapanekutega oma kultuuri, pakuvad meelelahutust ja teadmisi innovatsioonist ning põnevust igas vanuses külastajale

Jaga postitust

Tagasi üles