Vaata peasisu

Eurostars rahastusmeetmele on võimalik kandideerida 4. novembrini

EASi ja KredExi ühendasutus
7. september 2021
2 min

Väikese- või keskmise suurusega ettevõtted on oodatud oma innovaatiliste toodete või teenuste arendamiseks taotlema toetust rahvusvahelisest tootearenduse koostööprogrammist Eurostars. Taotlusvooru tähtaeg on 4. november ning ühe projekti maksimaalne maht on 300 000 eurot.

„Eesti ettevõtted on aina enam hakanud tegema ka tootearenduse suunal rahvusvahelist koostööd. Lisaks teadusarenduse- ja innovatsioonivõimekuse kasvule annab see kindlasti juurde ka eksportturgude tundmist. Eelmises voorus sai TFTAKi taimse kalaalternatiivi tootearenduse projekt positiivse otsuse. Koostööpartnerid on Suurbritanniast ja Hispaaniast, kes saavad rahastuse oma koduriikidest,“ ütles EASi ekspordi- ja innovatsiooni keskuse direktor Mihkel Tammo.

Edukas oli ka Thorgate’i osalusega projekt, mille sisuks on migreeni leevendamine/ennetamine kasutades biofeedbacki (biotagasisidet). Koostööpartnerid on Rootsist ja Norrast.

Eurostars on eri riikide ettevõtete koostööle suunatud tootearenduse meede, mida haldab maailma suurim innovatsioonikoostöö võrgustik Eureka. Eesmärgiks on toetada väikese- ja keskmise suurusega ettevõtete rahvusvahelisel koostööl põhinevat tootearendust uute konkurentsivõimeliste innovatsioonide arendamisel. Positiivse otsuse korral rahastab Eesti ettevõtete osalust projektides EAS.

Taotlusvoorusid korraldatakse kaks korda aastas, järgmine tähtaeg on 4. novembril. Maksimaalne toetuse summa on 300 000 eurot ning toetuse osakaal projekti maksumusest on maksimaalselt 60 protsenti. Projektid tuleb esitada Eureka kodulehel oleva taotlussüsteemi kaudu https://www.eurekanetwork.org/eurostars/. Projektide menetlust ja hindamist korraldab Eureka sekretariaat. Eureka kodulehel on taotlejatele kättesaadavad ka programmi tingimused ja taotlemise juhendid. Taotlejatele korraldatakse ka täiendav seminar 29. septembril, https://attendee.gotowebinar.com/register/8321319920717472012

Eurostarsi ja EASi toetuse osas soovitame ettevõtetel konsulteerida EASi ekspertidega ([email protected]), kes nõustavad Eurostarsi projektide ettevalmistamist ning aitavad selgitada ka hilisema rahastamise tingimusi.

Jaga postitust

Tagasi üles