Vaata peasisu

Euroopa Kosmoseagentuur avas ideekorje Eesti ettevõtetele

EASi ja KredExi ühendasutus
2. september 2022
2 min

EASi Eesti Kosmosebüroo ja Euroopa Kosmsoseagentuur (ESA) ootavad ettevõtetelt ja teadusasutustelt innovaatilisi ideid, mida ellu viia Eestile suunatud tööstusinitsiatiivi (Industrial Incentive Scheme ehk IIS) raames. Ettevõtete infopäev toimub 15. septembril.

Eesti tööstusinitsiatiiv on ESA meede, mille eesmärk on aidata Eestil kui ESA uuel liikmesriigil integreeruda ESA programmidesse ning kasvatada võimekust konkureerida edukalt ESA hangetes teiste liikmesriikidega. Tööstusinitsiatiivi raames ei konkureeri Eesti ettevõtted ja teadusasutused pakkujatega teistest kosmoseagentuuri liikmesriikidest.

Pidades silmas Eesti kosmosepoliitika ja -programmi 2020-2027 prioriteete ja kujunemisjärgus uusi tehnoloogiaid, on IIS huviorbiidis kosmoseandmeid kasutavate krattide arendamine nii avaliku- kui ka erasektori teenusteks. Samuti võib pakkuda ideid innovaatiliste tehnoloogiate arendamiseks kosmosesegmendi tarbeks, rõhuga optilistel instrumentidel.


Tööstusinitsiatiivi programmi idee esitamiseks tuleb kõigepealt tutvuda kaaskirjaga ning seejärel esitada nõuetekohaselt täidetud taotlusvorm 28. oktoobriks 2022.

Huvilised on oodatud registreeruma infopäevale 15. septembril kell 11.00-17.00, kus on võimalus üks ühele konsultatsiooniks Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) uute, assotsieerunud ja koostööriikide sektsiooni juhi Stephen Airey’ga, et saada tagasisidet oma idee sobivuse kohta.

Konsultatsioonidele oodatakse ettevõtteid, kes ei ole Euroopa Kosmoseagentuuriga veel lepinguid sõlminud. Konsultatsioonile palume registreeruda e-posti aadressil [email protected].

Ideekorjes osalemiseks:

Tutvu kaaskirjaga: EIIS CFI Cover Letter 2022

Täida ankeet: EIIS CFI Template 2022 ja saada see [email protected].

Jaga postitust

Tagasi üles