Vaata peasisu

Euroopa Kosmoseagentuur avaldas Eestile suunatud pakkumiskutse

EASi ja KredExi ühendasutus
1. oktoober 2015
2 min

1. oktoober 2015

Euroopa Kosmoseagentuur avaldas pakkumiskutse, milles kutsutakse Euroopa kosmoseprojektides osalema ainult Eesti ettevõtteid ja teadusasutusi. See on Eesti ettevõtjate ja teadlaste suur võimalus saada Euroopa kosmosetööstuses arvestatavaks partneriks.

Eesti sai ametlikult Euroopa Kosmoseagentuuri (European Space Agency, ESA) täisliikmeks tänavu 1. septembril ning see pakkumiskutse on esimene käegakatsutav kasu, mida Eesti ettevõtted ja teadlased liitumisest saavad. Tegemist on  Eesti tööstuse ergutusskeemiga, mida Euroopa Kosmoseagentuur uutele liikmetele võimaldab.

Selline n.ö hoovõtuaeg on uutele liikmesriikidele antud selleks, et Eesti ettevõtjad ja teadlased saaksid harjutada ESA Euroopa kosmosehangetel osalemist, ilma et nad peaks konkureerima teiste riikide ettevõtetega. ESA liikmesriikidele suunatud tööstuspoliitika näeb ette projektide valiku vaba konkurentsi alusel.  

Pakkumiskutse maht on kolm miljonit eurot, kuid selle raha teenimiseks peavad Eesti ettevõtjad ja teadlased mõistagi oma pakkumised esitama.

Pakkumised jagunevad nelja kategooriasse: a) kosmoselendude riistvara, b) teadus- ja arendustegevus, c) kosmoserakendused, -tooted ja -teenused ning d) ettevalmistavad tegevused (sh uuringud).

Projektide suurus on kosmoselennu riistvara kategooria puhul kuni pool miljonit eurot, järgnevas kahes kategoorias kuni 200 000 eurot ja ettevalmistavate tegevuste puhul kuni 100 000 eurot. Eduka projekti rahastab ESA sajaprotsendiliselt.

Lisainfo: http://arhiiv.eas.ee/kosmos/et/

Jaga postitust

Tagasi üles