Vaata peasisu

Euroopa Komisjoni väliskaubandusportaal aitab leida vajalikku turuinfot

EASi ja KredExi ühendasutus
30. november 2020
2 min

Euroopa Komisjon avas kõikidele ekspordist ja impordist huvitatud ettevõtetele turuinfot vahendava väliskaubandusportaali Access2Markets, mis aitab orienteeruda rahvusvaheliste kaubanduslepete ja tariifipoliitikate rägastikus. Muuhulgas saavad vastuse ka väga spetsiifilised küsimused, näiteks volframisulami peenpuru eksportimise kohta.

Euroopa Liidu liikmesriigina on ka Eesti osaline paljudes ühenduse kaubanduskokkulepetes, mis hõlmavad endas mitmesuguseid tollitariifide erisusi ja muid soodustingimusi kauplemisel.

„Access2Markets on tasuta tööriist, mille abil saavad ka väiksema kaliibriga eksportijad ligipääsu olulisele turuinfole ja kauplemise tingimustele, mis aitab paremini siseneda erinevatele eksporditurgudele. Näiteks on kaubandusportaalis leitav detailne info nii Euroopa Liitu imporditavate kaupade tollitingimuste kui ka üle 120 välisturule eksportimise võimaluste ning piirangute kohta,“ rääkis Ave Schank-Lukas, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse majandusnõunik.

EASi Hiina ekspert Rafael Jimenez on kaubandusportaali aktiivne kasutaja, kelle sõnul on selline tööriist hindamatu abimees väliskaubandusega tegelevatele professionaalidele. “Access2Markets suurim eelis on see, et iga Euroopa Liidu ettevõte, suurusest olenemata, pääseb nüüd ligi samale infole, mis seni oli vaid kitsa ringi ekspertide käeulatuses,” selgitas Jimenez. Tema sõnul on oluline, et Eesti ettevõtjad väärtusliku portaali üles leiaksid ja aktiivselt enda kasuks tööle paneksid.

Igapäevaselt Eesti ettevõtjate Hiina turule sisenemist nõustav Jimenez on kasutanud portaali väga spetsiifiliste küsimuste lahendamiseks nagu näiteks: milline on Hiina imporditariif konkreetsele kondensaatorile, kas volframisulami peenpuru tohib Hiinasse eksportida ning milline Hiina tarbijamaksu määr kohaldub Eesti siidrile.

Info on masintõlgituna saadaval ka eesti keeles ning mis kõige tähtsam – Euroopa Komisjon uuendab andmeid pidevalt. „See on kiiresti muutuvate seaduste ja regulatsioonide taustal portaali suurim väärtus,“ selgitas Jimenez.

Access2Markets on ELi eksportijatele ja importijatele mõeldud uus portaal, kust leiab järgnevat üksikasjalikku teavet: tariifid, päritolueeskirjad; maksud ja täiendavad tollimaksud, impordiprotseduurid ja -formaalsused, tootenõuded, kaubandustõkked, kaubavoogude statistika.

Rohkem infot Access2Markets portaali kohta leiad kodulehelt: https://trade.ec.europa.eu/access-to-markets/et/content/tere-tulemast-turulepaasu-andmebaasi-kasutajale

Jaga postitust

Tagasi üles