Tunnustame kõrge lennuga Eesti Ettevõtteid!

mis on ettevõtluse auhind?

 Ettevõtluse auhind on kõrgeim riiklik tunnustus ettevõtetele! 

 

EASi ja KredExi ühendasutuse ning Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatav Eesti pikima ajalooga ettevõtluskonkurss toimub tänavu 27. korda.

Miks kandideerida?

Konkursil osalemisega tunnustavad ettevõtted eelkõige oma töötajaid. Tiitel on konkursi võitnud ettevõtteid aidanud välissuhetes ja suurendanud potentsiaalsete partnerite silmis usaldusväärsust. Konkursil osalemisega saavad ettevõtted majandusliku edu kõrval esile tuua ka loodud silmapaistvaid lahendusi ja kasutusele võetud uuendusi. Varasemad osalejad on ka rõõmuga tõdenud, et tunnustus on neid tööandjana atraktiivsemaks muutnud.

Kandideerima on oodatud kõik ettevõtted– näiteks on aasta ettevõtteks saanud Top Marine, kellel võitmise hetkel oli vaid 12 töötajat. Eelmistel aastatel osalenud ettevõtted võivad uuesti kandideerida. Need kes ei ole võitnud, võivad võita ja need kes on võitnud, võivad uuesti võita!

 

Konkursil osalemisega kaasneb avalik tunnustus ja positiivne meedia tähelepanu.

 

 

miks nomineerida?

Kui Sa töötad ettevõttes, mille üle oled tõeliselt uhke või tead ettevõtet, kelle tegevust tuleks kindlasti teistele eeskujuks tuua, on sellel aastal võimalik tublid tegijad esile tõsta läbi nende nomineerimise konkurssi veebilehel. Nomineerimisega kaasneb ka hea tunne, et oled andnud oma positiivse panuse väärilise ettevõtte eduloos!

Konkursi etapid

Kandideerimine toimub tänavu kahes etapis. Esimeses etapis on ettevõttel kandideerimiseks vaja täita majandusandmeid kajastavad väljad ning tuua vabas vormis välja peamised argumendid, miks ta peaks olema kategooria võitja.

Esmakordselt on võimalik ettevõtteid ka nomineerida, täites ettevõtte nime ning registrikoodi info ning tuues välja peamised argumendid, miks nomineeritud ettevõte peaks olema vastava kategooria võitja.

 

Esimese etapi järgselt koostatakse TOP 10 pingerida, kellega lepitakse kokku külastused, kus täpsustatakse ettevõtte saavutusi vastavalt statuudile. Selle alusel selgitatakse välja kategooria kolm nominenti, kes esitatakse kategooria võitja väljavalimiseks konkursi „Ettevõtluse auhind 2022” žüriile.

 

Lisaks ettevõtluse auhinna konkursile toimub paralleelselt Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Eesti ettevõtete konkurentsivõime edetabeli konkurss. Kahe konkursi parimatest valitakse „Aasta ettevõte 2022”.

kategooriad

Võitjad selgitatakse koostöös valdkonna ekspertidega, kes hindavad nii ettevõtete majandusnäitajaid, suuremaid saavutusi kui ka panust ühiskonna arengusse.

Eksportöör 2022

Eesmärk on tunnustada nutikaid ja lisandväärtust loovaid edukalt eksporti kasvatavaid Eesti ettevõtteid. 

 

Innovaator 2022

Eesmärk on tunnustada innovaatilisi Eesti ettevõtteid, kes on ellu viinud või turule toonud märkimisväärse uuenduse, mis pakub klientidele või ühiskonnale olulist väärtust ning kes panustavad olulise osa oma müügitulust teadus-, arendus- ja innovatsioonitegevustesse. 

 

Välisinvestor 2022

Eesmärk on tunnustada Eestis edukalt tegutsevaid välisinvestoreid. 

 

Kestlik ettevõte 2022

Eesmärk on tunnustada Eesti ettevõtteid, kes pööravad ettevõtteüleselt tähelepanu kestlikule arengule. Kestlikkuse põhimõtteid  hinnatakse sotsiaalse, majandusliku ja keskkonnamõju alusel. 

 

Turismiedendaja 2022

Eesmärk on tunnustada ettevõtteid, kes panustavad Eesti turismimajandusse läbi atraktiivsete turismiteenuste ja -toodete, on kiired kohanejad muutuvates oludes ning aitavad kaasa Eesti kui turismisihtkoha kiiremale arengule ja laiemale tuntusele.  

 

Pereettevõte 2022

Eesmärk on tunnustada ettevõtteid, kes on läbi perekeskse juhtimise ja valitsemise panustanud jätkusuutlikult Eesti majandusse, ühiskondlikku arengusse ning ettevõtjaliku meelelaadi kasvatamisse noorte hulgas.