Tunnustame kõrge lennuga Eesti ettevõtteid!

Auhinnagala

4. novembril toimunud Eesti parimate ettevõtete auhinnagalal pärjati 2023. aasta ettevõtte tiitliga Tartu biotehnoloogiaettevõte Icosagen Cell Factory. Vaata täpsemalt.

Säravat auhinnagalat juhtisid Eda-Ines Etti ja Jaak Prints. Valter Soosalu ja Tallinna Kammerorkester viisid vaataja unustamatule rännakule, mis tuletas meelde –  kõige alus on unistamine ja julgus unistused teoks teha. Esinesid EiK, Tallinna Poistekoor, Ruslan ja Rute Trochynskyi, Cätlin Mägi,  Bedwetters, Sebastian Kuusk. Õhtu lavastaja oli Jan Teevet.

 

Auhinnagalat saab järgi vaadata siit.

 

Auhinnagala fotosid kasutades viidake palun fotograafile Rene Riisalu.

Mis on Ettevõtluse auhind?

EASi ja KredExi ühendasutuse ning Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatav Eesti pikima ajalooga ettevõtluskonkurss toimub tänavu 29. korda. „Ettevõtluse auhind“ on kõrgeim riiklik tunnustus ettevõtetele.

Konkursil tunnustame silmapaistvaid, leidlikke ja nutikaid Eesti ettevõtteid, kelle järjepidev töö on toonud edu nii ettevõttele, selle töötajatele kui ka laiemalt meie riigile. Võtame aja, et tehtut kokku võtta ja tunnustame ettevõtteid ning nende töötajaid.

 

2023. aasta konkursi kategooriate nominente ja võitjaid kajastavad artiklid leiate Delfi eriblokist.

 

 

Kuidas selgus Aasta ettevõte?

Lisaks “Ettevõtluse auhinna” konkursile toimus paralleelselt Eesti Kaubandus-Tööstuskoja konkurentsivõime edetabeli konkurss. Kahe konkursi parimatest valiti “Aasta ettevõte 2023”.

 

 

Miks konkursil kandideerida?

Konkursil osalemisega saavad ettevõtted majandusliku edu kõrval esile tuua oma silmapaistvaid lahendusi ja kasutusele võetud uuendusi. Tiitel on aidanud suurendada konkursi võitnud ettevõtete usaldusväärsust potentsiaalsete partnerite silmis ning edendanud nende välissuhteid. Varasemad osalejad on ka rõõmuga tõdenud, et konkursil osalemine on aidanud  töötajaid tunnustada ning on muutnud neid tööandjana atraktiivsemaks. Konkursil osalemisega kaasneb avalik tunnustus ja positiivne meedia tähelepanu.

Konkursi avame uuesti mais 2024.

Nominendid ja võitjad

Kandideerimine ja nomineerimine toimus 2023. aastal järgmistes kategooriates. Nimekirjast leiate esikolmikusse pääsenud ettevõtted ja kategooriate võitjad, kes olid ühtlasi aasta ettevõtte nominendid.

 

Eksportöör 2023

Nominendid:
Dipperfox OÜ
HORIZON Tselluloosi ja Paberi AS
Silen OÜ

Võitja: Silen OÜ

Innovaator 2023

Nominendid:
Cybernetica AS
Icosagen Cell Factory OÜ
R8 Technologies OÜ

Võitja: Icosagen Cell Factory OÜ

Välisinvestor 2023

Nominendid:
FLIR Systems Estonia OÜ
HHLA TK Estonia AS
Riverty Tech OÜ

Võitja: FLIR Systems Estonia OÜ

Kestlik ettevõte 2023

Nominendid:
A. Le Coq AS
Foxway OÜ
Thermory AS

Võitja: A. Le Coq AS

Turismiedendaja 2023

Nominendid:
180 OÜ
HMP Hotellid OÜ (Radisson Collection Hotel)
Tallinna Sadam AS (Kruiisiterminal)

Võitja: HMP Hotellid OÜ 

Pereettevõte 2023

Nominendid:
Cronimet Nordic OÜ
Kodu Kuubis OÜ
MRPEasy OÜ

Võitja: MRPEasy OÜ