Tunnustame kõrge lennuga Eesti Ettevõtteid!

Võitjad

Eesti parimad ettevõtted 2022 on selgunud!

Võitjate info ja videod on ajaloo all.

Konkursi nominentide videod leiate siit.

 

Uhiuues Tallinna Muusika-ja Balletikoolis toimunud pidulikul auhinnagalal selgusid “Ettevõtluse auhind 2022” ja “Konkurentsivõime edetabel 2022” konkursside võitjad, kuulutati välja aasta ettevõte, aasta noor ettevõtja ning tunnustati ettevõtluse edendajaid.

 

Õhtut juhtisid Saara Pius ja Jalmar Vabarna, kordumatute etteastetega astusid üles Mari Jürjens, Sergo Vares, Lenna, Trad.Attack! ja MUBA noored muusikud ja tantsijad.

 

Vaata telesaate salvestust.

 

Ettevõtete tunnustamist korraldasid EASi ja Kredexi ühendasutus, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Eesti Tööandjate Keskliit. 

mis on ettevõtluse auhind?

Ettevõtluse auhind on kõrgeim riiklik tunnustus ettevõtetele!

 

EASi ja KredExi ühendasutuse ning Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatav Eesti pikima ajalooga ettevõtluskonkurss toimub tänavu 27. korda.

 

 

Konkursi etapid

Kandideerimine toimus tänavu kahes etapis. Esimeses etapis oli ettevõttel kandideerimiseks vaja täita majandusandmeid kajastavad väljad ning tuua vabas vormis välja peamised argumendid, miks ta peaks olema kategooria võitja.

Esmakordselt oli võimalik ettevõtteid ka nomineerida, täites ettevõtte nime ning registrikoodi info ning tuues välja peamised argumendid, miks nomineeritud ettevõte peaks olema vastava kategooria võitja.

 

Esimese etapi järgselt koostatati TOP 10 pingerida, kellega lepiti kokku külastused, kus täpsustati ettevõtte saavutusi vastavalt statuudile. Selle alusel selgitati välja kategooria kolm nominenti, kes esitatakse kategooria võitja väljavalimiseks konkursi „Ettevõtluse auhind 2022” žüriile.

 

Lisaks ettevõtluse auhinna konkursile toimub paralleelselt Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Eesti ettevõtete konkurentsivõime edetabeli konkurss. Kahe konkursi parimatest valitakse „Aasta ettevõte 2022”.

kategooriad

Võitjad selgitati koostöös valdkonna ekspertidega, kes hindavad nii ettevõtete majandusnäitajaid, suuremaid saavutusi kui ka panust ühiskonna arengusse.

 

2022. aasta konkursil esikolmikusse pääsenud ettevõtted olid järgnevad (ei ole järjestatud pingerea alusel). Võitjate info leiate ajaloo alt.

Eksportöör TOP 3 ettevõtted

FLIR Systems Estonia OÜ
Baltic Workboats AS
Solis BioDyne OÜ

Võitja: Baltic Workboats AS

Innovaator TOP 3 ettevõtted

Dynomax OÜ
Solis BioDyne OÜ
ElectroAir OÜ

Võitja: Solis BioDyne OÜ

Välisinvestor TOP 3 ettevõtted

FLIR Systems Estonia OÜ
Incap Electronics Estonia OÜ
HANZA Mechanics Tartu AS

Võitja: Incap Electronics Estonia OÜ

Kestlik ettevõte TOP 3 ettevõtted

Timbeco Woodhouse OÜ
Estiko-Plastar AS
Foxway OÜ

Võitja: Timbeco Woodhouse OÜ

Turismiedendaja TOP 3 ettevõtted

Fotograafia Tallinn OÜ
SA Teaduskeskus AHHAA
OKO restoranid OÜ

Võitja: Fotograafia Tallinn OÜ

Pereettevõte TOP 3 ettevõtted

Nurme Looduskosmeetika OÜ
AS Estiko Grupp
Peetri Puit OÜ

Võitja: Peetri Puit OÜ