Vaata peasisu

“Ettevõtlikkus kooli” soovib järgmisel aastal jõuda igasse Eestimaa kooli

EASi ja KredExi ühendasutus
21. oktoober 2015
3 min

21. oktoober 2015

Ettevõtlusnädala raames külastas üle Eesti 65 kooli kokku 71 ettevõtjat ja tippjuhti, kes kes innustasid oma lugu jagades kokku ligi 3000 noort ettevõtlikumale ellusuhtumisele. Järgmisel aastal soovivad korraldajad saata ettevõtja oma lugu rääkima igasse Eestimaa kooli.

Jõhvi Gümnaasiumi õppearendusjuhi Helen Sule sõnul otsustas kool projektist osa võtta, kuna lugu päriselust kõnetab noori rohkem kui teooria, oma ala meistri nimi ja tegu aga annab kuulajale usaldusväärsuse. „Mulle sümpatiseerib „Ettevõtlikkus kooli“ projekt ka märgilisena – ühiskonna kokkuhoidmise ning ettevõtjate väärtushinnangute näitajana. Lihtsalt suurepärane, kui leitakse aega olla inimlik ja tahtmist anda midagi maailmale tagasi,“ ütles Sulg.

Ettevõtja Ville Jehe sõnul oli tore kogeda, et praktikute poolt oma loo rääkimine andis õpilastele midagi olulist nende ees seisvateks elulisteks otsuteks edasise haridustee, aga mis veelgi olulisem –  oma tulevase kutse valikuks. „Loodetavasti saab sellest traditsioon, mis seob läbi kogemuste edasiandmise eri põlvkondi enam kui seni,“ lisas ta.

Aktsioon “Ettevõtlikkus kooli” toimus tänavu esimest korda, kuid saab korraldajate sõnul kindlasti iga-aastaseks traditsiooniks.

“Enne ja pärast kohtumist küsisid esinejad, kui paljud auditooriumis olevatest noortest näevad oma tulevikku ettevõtjana. Aktiivsuse tase oli kooliti erinev, kuid absoluutselt kõigis klassides tõusis tunni lõpus käsi rohkem kui alguses. Päris ettevõtjaga kohtumine, tema õnnestumistest ja ebaõnnestumistest otseallikast kuulmine oli innustav,” ütles ettevõtja, Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja, Toomas Tamsar. “Korraldajad tänavad kõiki ettevõtjaid ja tippjuhte, kes leidsid aega oma kogemusi noortega jagada. Ootame teid järgmisel aastal tagasi, siis tahame jõuda juba kõigi gümnaasiumite ja kutsekoolideni Eestis.”

Nädala jooksul käisid kooliõpilastele oma lugu rääkima ja noori ettevõtlikkusele innustamas teiste hulgas näiteks Markus Villig (Taxify), Marek Põldeots (TripleDev), Martin Rand (VitalFields), Heiti Hääl (Alexela), Sten Tamkivi (Teleport), Anne Samlik (Estravel), Jaan Pillesaar (Helmes), Valdo Kalm (Eesti Telekom), Herty Tammo (Startup Wise Guys), Priit Alamäe (Nortal), Maire Milder (Baltika), Ville Jehe (Threod Systems), Marek Kiisa (Astrec), Tea Varrak (TTÜ), Lembit Lump (Kodumaja), Toomas Tamsar (Eesti Tööandjate Keskliit) jpt.

Aktsioon “Ettevõtlikkus kooli” toimub Eesti Arengufondi, Eesti Tööandjate Keskliidu, Teenusmajanduse Koja, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, SA Tuleviku Kool ja KredExi koostöös.

Jaga postitust

Tagasi üles