Vaata peasisu

Ericsson Eestile tõi aasta välisinvestori tiitel palju positiivset tähelepanu

EASi ja KredExi ühendasutus
15. juuni 2021
3 min

Mullu konkursil “Ettevõtluse auhind 2020” aasta välisinvestori tiitli võitnud Ericsson Eesti jaoks on tunnustus toonud kaasa palju positiivset tähelepanu, millega kaasnev omab laiemat mõju kogu Eesti jaoks. 

Ericsson Eesti juhatuse esimees Andrus Durejko sõnul on ettevõttel läinud koroonakriisi mõjude kiuste töiselt. “Ei ole päris paslik tänapäeval enam öelda, et läheb hästi, aga teeme oma tööd rõõmuga ning oleme suutnud hoida ettevõtet käigus ka pandeemia ajal,” on Durejko rahul.  

Aasta välisinvestori auhinna võit ei olnud Ericssonile esimene, aastal 2010 võideti konkursi peaauhind.

Tegemist on väga tänuväärse ettevõtmisega, sest iga tunnustus on hea, aga sedavõrd laiapõhjalise konkursi võitmine on seda tähendusrikkam. 

Konkursivõidu neli aspekti 

Ericsson Eesti jaoks on kategooriavõit toonud neli olulist tähelepanekut. “Esiteks töötab meie ettevõttes 2200 inimest ning selline tunnustus teeb neid rõõmsaks. Aastatepikkune töö on leidnud äramärkimist. Selle olulisust kinnitab ka asjaolu, et kandideerimise ettepanek tuli tegelikult kollektiivilt, mitte juhtkonnalt,” rõhutab Durejko.  

Teiseks on Ericsson Eesti väga rahvusvaheline ettevõtte, kes võõrustab tihti külalisi ja partnereid teistest riikidest. Durejko sõnul küsitakse neilt sageli nõu või taustainfot Eesti ettevõtluskeskkonna kohta ning auhinna võitmise järel on selliste päringute arv veelgi kasvanud.  

Konkursimeluga kaasnes ka suurem avalikkuse tähelepanu, mis aitas paremini selgitada Ericsson Eesti tegevusvaldkonda. “Nüüd juba inimesed teavad, et Ericsson Eesti ei tegele enam mobiiltelefonide komplekteerimisega, vaid siin sünnivad kõrgtehnoloogilised sidelahendused. Meie 5G-seadmete tootmise vastu tuntakse suurt huvi ning see on teinud lihtsamaks ka arenduskeskuse laiendamise – oleme 3-4 aasta jooksul palganud üle 500 inseneri ning võime uhkusega kinnitada, et teist sellist arenduskeskust lähiriikidest ei leia,” selgitab Ericsson Eesti juht.  

Ning sugugi mitte vähemolulisem on Ericssoni jaoks ka aasta välisinvestori tiitliga kaasnev vastutus. “Oleme kaasanud oma arendusprojektidesse palju kohalikke partnereid, seega aitame viia Eesti oskusteavet laia maailma. Meie ühine edu mõjutab Eesti eksporti palju laiemalt, kui vaid meie enda müüginumbrid. Kõik võidavad!” 

Konkurss on hea võimalus teistega võrdlemiseks 

Ericssoni-suguse spetsialiseerunud ja globaalse haardega ettevõtte turundus käib teistsugustel radadel kui tavaettevõtetes. Turundusmaterjalides on tunnustus küll kajastust leidnud, kuid Ericsson Eesti klientideks on pigem mobiilsideoperaatorid, kelleni jõudmine käib teisiti.  

Edasise kandideerimise osas jääb Durejko veel salapäraseks. “Eks me otsustame õunte pealt, nagu Eestis kombeks öelda. Kandideerimine sõltub mõneti ka kategooriatest, sest näiteks pere-ettevõtte kriteeriumitele ei vasta Ericsson Eesti kohe kuidagi,” muigab Durejko.  

Küll aga julgustab Durejko kindlasti teisi kandideerima. “Ettevõtluskonkurss on oma olemuselt väga positiivne algatus, sest kogemusi peab vahetama ning ennast on hea teistega võrrelda. Auhinna võitmisega kaasnev tunnustus ja positiivsus annavad kokku hea motivatsiooni, miks kandideerida.”  

Kandideerimine “Ettevõtluse auhinnale 2021” on avatud kuni 5. juulini. Kandideerima ->

 

Jaga postitust

Tagasi üles