Vaata peasisu

Enim huvi EASi ekspertteenuse vastu tuntakse Saksamaa suunal

EASi ja KredExi ühendasutus
6. oktoober 2020
3 min

Koroonakriis on ettevõtlusmaastiku üles raputanud kõikjal maailmas ja sellest sogasest veest on kalade püüdmine keerulisem. Eksportivad ettevõtted puutuvad tihti kokku olukorraga, kus uutele turgudele sisenemisel või laienemisel jääb vajaka teadmistest ja oskustest, kuidas leida sihtturul õige partner või milline peaks olema turu eripärasid arvestav toode või teenus. Üks lahendus on vastava turu kompetentsi kaasamine või vahemehe leidmine, kes potentsiaalse kliendi üles leiab ning nii-öelda ette valmistab.

Näiteks Saksamaal on EASil kaks ekspordinõunikku, kes aitavad ettevõtteid eelnõustamisel ja ekspordipartneri otsingul. Spetsiifilistes küsimustes nad aga aidata ei saa. Oma vigadest õppimine on küll õpetlik, kuid väga aja- ja ressursimahukas. Sellepärast ongi mõistlik kaasata inimene, kes on valdkonnaga kursis ning oskab õiges suunas juhatada.

EAS on ettevõtjate toetamiseks loonud teenuse, mille abil saab kaasata rahvusvahelise kogemusega ekspordi ja tootearenduse eksperte. Eksperdid toovad muuhulgas ettevõttesse teadmisi turgude ja trendide kohta ning abistavad toodete kohandamisel konkreetse turu vajadustele.

Uus teenus on osutunud nii populaarseks, et oleme selleks aastaks pannud pausile uute huviliste kandideerimise eksperdi kaasamise teenusesse Euroopa sihtriikide ja Venemaa suunal, kuid järgmisel aastal on kavas nendel sihtturgudel eksperditeenusega jätkata. Tänavu pakub EAS eksperdi kaasamise teenust veel vaid Hiina ja Araabia Ühendemiraatide sihtturul.

Milles teenus täpsemalt seisneb ja mida ettevõte tegema peab?

Väliseksperdi kaasamist peetakse sageli liiga kulukaks või riskantseks. EASi teenus võimaldab seda teha suhteliselt pinge- ja riskivabalt, sest eksperdi kulud hüvitatakse 80% ulatuses praeguses kandideerimisvoorus. Samuti on teenuse kasutamine tehtud võimalikult lihtsaks – ettevõte annab sisendi eksperdi leidmiseks, on valmis igakülgseks koostööks, kasvatab eksporti ning koostöö lõppedes annab ka teenuse kohta tagasisidet. Peamised märksõnad on seejuures põhjalik probleemipüstitus, läbimõeldud plaan ning valmisolek süveneda ja panustada oma aega.

Ekspertteenus on paindlik – ettevõte valib ise, milline väljapakutud ekspert vastab tema vajadustele. Kui usaldusväärne ja sobiv ekspert on juba olemas, saab teenusesse siseneda koos temaga.

Tänaseks on eksperditeenuse vastu huvi üles näidanud ligi 50 ettevõtet, kellest suur osa vajab eksperdi abi just Saksamaa suunal. Eksperdi otsingu teenust vajavatest ettevõtetest on pooled huvitatud Saksamaa turust,  järgnevad Rootsi, Hiina ja Araabia Ühendemiraadid.

 

Allikas: EAS

Samuti on Saksamaa turg kõige suurema osakaaluga turg, kuhu ettevõtted soovivad siseneda oma eksperdiga. Oma eksperte soovitakse kasutada ka Rootsi, Hiina ja Norra turul laienemiseks.

Allikas: EAS

Allikas: EAS

Sektoripõhiselt vaadatuna on ekspertide kaasamisest Saksamaa suunal kõige rohkem huvitatud IT-sektor (37%), järgnevad inseneeria-, tekstiili-, meedia- ja reklaamisektorid.

Täpsema info teenuse kohta leiate EASi kodulehelt: www.eas.ee/teenus/rahvusvaheliste-ekspertide-kaasamine

Jaga postitust

Tagasi üles