Vaata peasisu

Ekspordi arendamise program PESA+ pakub sihtturgudele personaalseid mentoreid

EASi ja KredExi ühendasutus
1. veebruar 2016
2 min

Loov Eesti+Maa ekspordi arendamise programm PESA+pakub rahvusvahelise mentorprogrammi raames personaalseid mentoreid järgmisle sihtturgudele: Saksamaa, Suurbritannia, Taani, Rootsi ja Soome. Avaldusi programmiga liitumiseks saab saata kuni 7. veebruarini, programm alustab veebruari keskel.  Programmi toetab EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest

PESA+ koondab endas veebipõhise koolitusprogrammi, praktilised töötoad ja rahvusvahelise mentorprogrammi.

“PESA+ programmi on oodatud kandideerima ettevõtted, kes soovivad ekspordiga alustada või on teinud selles suunas juba esimesi samme, kuid vajavad täiendavaid teadmisi. Sihtturgudega  väga hästi tuttavad ja sihtturu riigis elavad  eksperdid abistavad personaalselt igat ettevõtet, et soovitud turul esimesed sammud teha,” ütles Loov Eesti+Maa programmi juht Eva Leemet.

Programm on peamiselt veebipõhine ja koosneb  neljast moodulist.

Esimeses moodulis tutvustatakse ekspordiplaani, ekspordiks sobiva toote/teenuse valimist ja vaadatakse üle oma koht väärtusahelas.

Teine moodul keskendub eksporditurgude valikule ja turu-uuringute läbiviimisele ning nendest järelduste tegemisele.

Kolmandas moodulis vaadatakse üle ekspordi ajakavad ja selleks vajalikud ressursid ning neljandas proovitakse praktiliste koolituste käigus ettevalmistust müügikohtumisteks, läbirääkimiste taktikat, võrgustumist ning vaadatakse üle lepingute nüansid.

PESA+  ekspordiprogrammis jagavad oma teadmisi ja kogemusi Ekspordirevolutsiooni ellukutsuja ja turunduse tippekspert  Anu-Mall Naarits, muu hulgas ka Ekspordirevolutsiooni programmis ja eksporditöötajate kvalifikatsiooni tõstmise programmis koolitajana osalenud  Jaan Järv ja Elektroskandia müügijuht ning müügipersonali renditeenust pakkuva ettevõtte Cellec omanik Timo Raimla. Kogu programmi vältel nõustavad ettevõtjaid rahvusvahelise kogemusega mentorid.

Programmi lõpuks, 2016. aasta juunis, on ettevõtjatel paigas esimesed ekspordiplaanid ja nad omavad läbirääkimiste partnereid sihtriikides.

Pesa+ sündis Maketingi Instituudi ja Loov Eesti koostöös ning seda kaasrahastab EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest. Lisainfot leiab www.looveesti.ee

le

Jaga postitust

Tagasi üles