Vaata peasisu

Eestlased on Kesk-Läänemere programmis aktiivsed taotlejad

EASi ja KredExi ühendasutus
17. veebruar 2015
2 min

17. veebruar 2015

Regioonidevahelist koostööd soodustavas Kesk-Läänemere programmi 2014 – 2020 esimeses taotlusvoorus esitati kokku 177 projekti, millest 52 oli Eesti juhtpartneriks ning mitmetes projektides partneriks.

Kesk-Läänemere programmi Eesti infojuhi Karit Kaasiku sõnul on programmi eesmärgiks tugevdada regioonidevahelist koostööd ning arendada piirkonda kui tervikut, et ühiste projektide kaudu saavutada suurem konkurentsivõime. Osaleda saavad Eesti, Läti, Soome ja Rootsi. Fookuses on nelja valdkonna arendamine: piirkonna konkurentsivõimeline majandus; ühiste ressursside jätkusuutlik kasutamine; heade ühendustega piirkond ning heade oskustega ja sotsiaalselt sidus Kesk-Läänemere piirkond.

Kaasik lisas, et Eesti oli Soome järel aktiivseim projektides osaleja, mis näitab Eesti partnerite suurt huvi ühiste projektide vastu.

EASi regionaalarengu keskuse juhi Sille Talvet ütles, et EASi jaoks on oluline, et nii meie ettevõtjatel kui ka avaliku sektori organisatsioonidel on võimalik teha koostööd lähiriikide partneritega. „Koostöö loob võimalusi, jõudmaks uutele turgudele kui ka omavaheliseks kogemusevahetuseks. Siit tuleb ka lisaoskus piiratud ressursside tingimustes efektiivsemalt ja targemalt tegutseda,“ nentis Talvet.

Programmi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist ning piiriüleste projektide eelarve on aastatel 2014 –2020 kokku 115 miljonit eurot.

Jaga postitust

Tagasi üles