Vaata peasisu

Eestit külastab kõrgetasemeline küberturvalisuse delegatsioon Saksamaalt

EASi ja KredExi ühendasutus
20. juuni 2024
4 min

Täna saabus Saksamaa Nordrhein-Westfaleni (NRW) liidumaalt Eesti visiidile kõrgetasemeline küberturvalisuse valdkonna eksperdi- ja äridelegatsioon. Kolme päeva jooksul kohtuvad Eesti ettevõtjad ja riigi esindajad delegatsiooniga, et edendada Eesti ja Saksamaa koostööd digitaliseerimise ja küberturvalisuse valdkonnas.

„Esimene suurem ja tõsisem küberrünnak Eesti vastu toimus 2007. aastal ja see suudeti edukalt tõrjuda. Ei ole juhus, et NATO küberturvalisuse keskus asutati Tallinnas juba järgmisel aastal, misjärel Eesti on aastate jooksul saanud selles valdkonnas ulatuslikke teadmisi ning tõusnud üheks hinnatuimaks küberturvalisuse eksperdiks maailmas. Seda kogemust saamegi nüüd jagada teiste riikide sama valdkonna ekspertidega,“ selgitas Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EIS) Saksamaa ekspordinõunik Leana Kammertöns Saksa delegatsiooni visiidi üht eesmärki.

„Teine aspekt on äriline koostöö. Nordrhein-Westfalen on majanduslikult Saksamaa tugevaim ning rahvarikkaim liidumaa, kus elab üle 18 miljoni elaniku. Möödunud aastal toodeti seal kaupu ja teenuseid kokku ligi 839 miljardi euro väärtuses, mis teeb sellest liidumaast Baieri ja Baden-Württembergi ees majanduslikult tugevaima. Seega näen suurt potentsiaali koostööks Eesti ja Saksa küberturvalisuse ettevõtete vahel, millest oleks kasu mõlemale poolele,“ sõnas Kammertöns.

Delegatsiooni juht, NRW.Global Business GmbH* Kesk- ja Ida-Euroopa peadirektor Elena Matekina tõi välja, et Nordrhein-Westfalen on üks Euroopa küberturvalisuse keskusi, kus tegutseb täna üle 400 IT-turbeettevõtte ning mille 30 teadusasutuses ja ülikoolis tegutseb üle 1000 küberturvalisuse valdkonna teadlase.

„Küberturvalisus on muutunud tänapäeva maailmas suureks väljakutseks, kuna sõltuvus digitaaltehnoloogiast on hüppeliselt kasvanud ning väga keerulised ja tipptasemel turvameetmed on üha olulisemad, et kaitsta tundlikku teavet, kriitilist infrastruktuuri ja isikuandmeid küberohtude eest,“ märkis Matekina.

„Seega on Nordrhein-Westfaleni ettevõtete ja ekspertide koostöö teiste küberturvalisuse tipppiirkondade ettevõtete ja ekspertidega on üks edutegureid, mis aitab parandada kaitset küberohtude vastu ning edendada innovatsiooni ja majanduskasvu,“ rõhutas Matekina Eesti visiidi olulisust ja siinsete ettevõtjatega ja riigiga kübervaldkonna kogemuste vahetamist.

EISi Saksamaa ekspordinõunik Leana Kammertöns lisas, et Eesti ja Saksamaa koostöö küberturvalisuse ja digitaliseerimise vallas on kestnud juba mitu aastat.

„Möödunud aasta maikuus külastas Nordrhein-Westfaleni ettevõtjate delegatsioon esimest korda Eestit ja augustis toimus välisminister Margus Tsahkna visiidi raames Eesti ja Saksa ettevõtjate ümarlaud “Twin Transition”, kus arutati kahe riigi ühiseid väljakutseid majanduse digitaalses ja tööstuslikus ümberkujundamises. Käesoleva aasta veebruaris toimus aga Eesti saatkonna korraldatud ja Eestit tutvustav seminar Dortmundis, mille peamiseks eesmärgiks oli Eesti kui atraktiivse koostööpartneri ja investeeringute sihtriigi tutvustamine digitaliseerimise, tuuleenergia ning rohemajanduse valdkondades.“

„Nüüd toimuv Nordrhein-Westfaleni liidumaa küberturvalisuse delegatsiooni visiit ning Eesti küberturvalisuse valdkonna kogemusega tutvumine on loogiline jätk koostöö edendamiseks Saksamaa ja Eesti vahel,“ lisas Kammertöns.

Kolmepäevase visiidi käigus külastatakse NATO küberkaitsekoostöö keskust, Kaitseministeeriumi küberturvalisuse sihtasutust CR14 ning Eesti ettevõtteid Nortal, OIXIO IT ja DHL Express. Kohtutakse ka Välisministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ning Riigi Infosüsteemide Ameti esindajatega.

Nordrhein-Westfaleni (NRW) liidumaa eksperdi- ja äridelegatsiooni kuuluvad esindajad järgmistest Saksamaa ettevõtetest ja riigiasutustest: Bundesnetzagentur, Bonni Küberturvalisuse Liit, NRW.Global Business GmbH, IHK Nordwestfalen (Nordwestfaaleni regiooni kaubandus- ja tööstuskoda), IHK Bonn / Rhein-Sieg ((Bonni ja Rhein-Sieg regiooni kaubandus- ja tööstuskoda), KHP – Informatik GmbH & Co KG, AQA Germany Agile Quality Abdi, Petanux GmbH ning Bonni linna, Düsseldorfi regiooni ja Bergisch-Gladbachi regiooni majandusarenduskeskus.

*NRW.Global Business GmbH on Nordrhein-Westfaleni liidumaa ettevõtluse arendamise agentuur.

Visiiti korraldavad Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus (EIS) ning NRW.Global Business GmbH.

Vaata ja kuula siit, kuidas visiidil osalenud Armin Heider, Bonni/Rhein-Siegi Tööstus- ja Kaubanduskoja rahvusvahelise äridivisjoni juht, ning Martin Böhne, Bonni Küberjulgeoleku klastri juht, räägivad Eesti ja Saksamaa koostööst küberjulgeoleku valdkonnas:

Hea ettevõtja – huvi korral Saksamaa turu vastu võta ühendust EISi kohapealse ekspordinõunikuga:

Jaga postitust

Tagasi üles